притисни ентер »

Вежби на руските специјални сили: искокнуваат од Ми-8 и неутрализираат терористи (ВИДЕО)

Вежби на руските специјални сили: искокнуваат од Ми-8 и неутрализираат терористи (ВИДЕО)

На спектакуларната тактичка вежба на полигон во близина на Самара специјални тимови се истоваруваат од хеликоптер Ми-8 со техника на „брзо спуштање“ и ги неутрализираат терористите. Извршена е и итна медицинска евакуација. При користење на материјалите на Russia Beyond задолжителен е хиперлинк до изворот од кој е преземен материјалот.