притисни ентер »

Македонските кадети го завршија СП во Скопје на 13. позиција

Македонските кадети го завршија СП во Скопје на 13. позиција

Македонските ракометни кадети го завршија Светското првенство што се одржува во Скопје како 13-ти. Денеска нашите ракометари ја совладаа Аргентина со 29-26 и им се реваншираа на „гауосите“ за поразот во првото коло од групната фаза. Во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје мал број гледачи дојдоа да го видат настапот на кадетските репрезентативци кои го

Македонија тринаесета на кадетското СП

Македонија тринаесета на кадетското СП

Фото: РФМ Македонските ракометни кадети го завршија Светското првенство што се одржува во Скопје како 13-ти. Денеска нашите ракометари ја совладаа Аргентина со 29-26 и им се реваншираа на „гауосите“ за поразот во првото коло од групната фаза. Во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје мал број гледачи дојдоа да го видат настапот на кадетските репрезентативци

Македонските кадети го завршија СП во Скопје на 13. позиција

Македонските кадети го завршија СП во Скопје на 13. позиција

Македонските ракометни кадети го завршија Светското првенство што се одржува во Скопје како 13-ти. Денеска нашите ракометари ја совладаа Аргентина со 29-26 и им се реваншираа на „гауосите“ за поразот во првото коло од групната фаза. Во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје мал број гледачи дојдоа да го видат настапот на кадетските репрезентативци кои го