притисни ентер »

Што форсирате со тенисов штом не се дише?

Што форсирате со тенисов штом не се дише?

На Австралја и пресметаа дека периодов загадува повеќе од 100 држави заедно, но и покрај страшната и алармантна ситуација на многу делови на континентот, Австралија Опен си тера по протокол. Прв кој се пожали и на кој организмот не му го трпи чадот кој се шири од пожарите е Бернард Томиќ. Тој го загуби мечот од Денис Кудла со 2:0 во сетови, а во меѓувреме

Ужас на Австралијан Опен: Тенисер не можеше да диши, доктори му даваа кислород (ВИДЕО)

Ужас на Австралијан Опен: Тенисер не можеше да диши, доктори му даваа кислород (ВИДЕО)

Ситуацијата во Мелбурн е навистина алармантна, а по Далила Јакуповиќ, која мораше да го предаде мечот во првото коло на Австрлијан Опен, проблеми со дишењето имаше и Бернард Томиќ. Томиќ имаше сериозен здравствен проблем во текот на мечот против Денис Кудла, кој на крајот загуби со 0-2 во сетови, па поради проблеми со дишењето мораше да добие медицинска