притисни ентер »

Полицијата апси поради трансферот на Митровиќ

Полицијата апси поради трансферот на Митровиќ

Во тек е голема полициска акција во Лондон, Монте Карло и во Белгија поради сомневање за перење пари при трансферот на Александар Митровиќ од Андерлехт во Њукасл. Во координирана акција на полициите во три држави, во Англија, Монако и Белгија, се апсат луѓе и се запленуваат документи поради сомнежи за перење на пари при фудбалски трансфери. Пред неколку

Полициска акција поради перење пари: Се апси во Белгија, Монако и Англија поради Митровиќ (ФОТО)

Полициска акција поради перење пари: Се апси во Белгија, Монако и Англија поради Митровиќ (ФОТО)

Во моментов се одвива голема полициска акција во Монако, Белгија и Англија, поточно Лондон поради сомнеж дека се переле пари при трансферот на Александар Митровиќ во Њукасл. Митровиќ во 2015 година потпиша за Њукасл, а неговиот поранешен клуб Андерлехт доби дури 18,5 милиони евра за трансферот. Според првите информации на медиумите, уапсени се еден

Уапсен е агентот на Митровиќ за перење пари и корупција

Уапсен е агентот на Митровиќ за перење пари и корупција

Обвинителството на Белгија издало налог а утринава во Лондон биле уапсени две лица меѓу кои е и агентот на Србинот Александар Митровиќ. Спорен бил трансферот на напаѓачот во 2015 година од Андерлехт во Њукасл.  Трансфер зделката изнесуваше 18,5 милиони евра а неодамна била отворена истрага под сомневање за корупција и перење пари. Утрово имало претрес

Голема полициска акција: Две лица уапсени поради трансферот на Митровиќ во редовите на Њукасл

Голема полициска акција: Две лица уапсени поради трансферот на Митровиќ во редовите на Њукасл

Медиумите во Англија и Белгија пренесуваат дека во тек е голема полициска акција во Лондон, Монако и Брисел поради сомнеж дека се испрани голем број на пари во трансферот на српскиот напаѓач, Александар Митровиќ во Њукасл. Полицијата спровела истрага и ги претресила просториите на фудбалскиот клуб Андерлехт како и на Фудбалската Федерација на Белгија

Две лица уапсени за перење пари и корупција при трансферот на Митровиќ во Њукасл

Две лица уапсени за перење пари и корупција при трансферот на Митровиќ во Њукасл

По наредба на обвинителството од Белгија утрово се упасени две лица поради перење пари и корупција при трансферот на Србинот Александар Митровиќ од Андерлехт во Њукасл. Напаѓачот во 2015 се пресели на Сент Џејмс Парк во зделка вредна околу 18,5 милиони евра, но неодамна беше отворена истрага поради сомнителни активности и во април беше извршен претрес

Уапсени две лица поради перење пари при трансфер на Митровиќ во Њукасл

Уапсени две лица поради перење пари при трансфер на Митровиќ во Њукасл

Во Лондон, Монако и Белгија поради сомнежи за перење пари при трансферот на српскиот фудбалски интеранционалец Александар Митровиќ во Њукасл, полицијата привела две лица. Митровиќ премина од Андерлехт во Њукасл во 2015 година за отштета од 18,5 милиони евра. Обвинителите потврдија дека во акцијата се уапсени менаџерот и неговиот асистент, но не ги