притисни ентер »

Лудница во Торонто по освоената титула (ФОТО+ВИДЕО)

Лудница во Торонто по освоената титула (ФОТО+ВИДЕО)

Канадскиот клуб за прв пат триумфира во НБА лигата, а тоа предизвика невидено славје на неговите навивачи. Торонто репторс за прв пат во клупската историја ја освои шампионската титула во НБА лигата откако во големото финале го совлада Голден Стејт вориорс со 4:2 во победи. Десетици илјади жители и навивачи на Торонто го следеа натпреварот во живот

Канаѓаните за прв пат шампниони на НБА

Канаѓаните за прв пат шампниони на НБА

Торонто е шампионот на НБА во сезоната 2018/19! Историскиот триумф на „диносаурусите“ стана факт откако ноќеска тие се наметнаа при посетата на Голден Стејт со 114:110 (33:32; 27:25; 26:31; 28:22) во натпревар бр.6 и на овој начин ја освоија финалната серија со вкупен резултат од 4:2. Кајл Лари се истакна со „дабл-дабл“ за новите шампиони – 26 поени

Лудница во Торонто по освоената титула (ФОТО+ВИДЕО)

Лудница во Торонто по освоената титула (ФОТО+ВИДЕО)

Канадскиот клуб за прв пат триумфира во НБА лигата, а тоа предизвика невидено славје на неговите навивачи. Торонто репторс за прв пат во клупската историја ја освои шампионската титула во НБА лигата откако во големото финале го совлада Голден Стејт вориорс со 4:2 во победи. Десетици илјади жители и навивачи на Торонто го следеа натпреварот во живот

Прв шампионски трофеј за Торонто во НБА лигата

Прв шампионски трофеј за Торонто во НБА лигата

Канадскиот тим  Торонто ја слави првата шампионска титула во НБА лигата. „Рапторси“ синоќа забележаа триумф над бранителот на трофејот Голден Стејт со 114-110 со што ја завршија финалната серија со 4:2 во победи. Каваи Ленард во оваа победа на Торонто постигна 22 поени, со што само потврди дека заслужено го освојува признание МВП на финалето што е

Торонто Репторс со историска прва титула во НБА

Торонто Репторс со историска прва титула во НБА

Торонто е шампионот на НБА во сезоната 2018/19! Историскиот триумф на „диносаурусите“ стана факт откако ноќеска тие се наметнаа при посетата на Голден Стејт со 114:110 (33:32; 27:25; 26:31; 28:22) во натпревар бр.6 и на овој начин ја освоија финалната серија со вкупен резултат од 4:2. Кајл Лари се истакна со „дабл-дабл“ за новите шампиони – 26 поени

Торонто е шампион, Канада слави историски успех

Торонто е шампион, Канада слави историски успех

Кошаркарите на Торонто Репторс славеа над Голден Стејт во шестиот меч од финалето на НБА и заслужено се шампиони, првпат во историјата. ГОЛДЕН СТЕЈТ - ТОРОНТО 110:114 (32:33, 25:27, 31:26, 22:28) Жестокиот шести дуел каде Вориорси бркаа нов подвиг, се реши во последните моменти од четвртата четвртина. Голден Стејт влезе во финишот со водство. На 9,6

Голден Стејт го предаде тронот, Торонто со историска титула во НБА

Голден Стејт го предаде тронот, Торонто со историска титула во НБА

Голден Стејт го предаде тронот, Торонто со историска титула во НБА Кошаркарите на Торонто ја заокружија финалната серија во НБА финалето со гостинска победа кај Голден Стејт (110-114). Со истата стигнаа до прва титула во својата историја и станаа првата екипа надвор од границите на САД која станала шампион во најсилната лига во светот. Кајл Лаури со

Торонто Репторс со историска прва титула во НБА

Торонто Репторс со историска прва титула во НБА

Торонто е шампионот на НБА во сезоната 2018/19! Историскиот триумф на „диносаурусите“ стана факт откако ноќеска тие се наметнаа при посетата на Голден Стејт со 114:110 (33:32; 27:25; 26:31; 28:22) во натпревар бр.6 и на овој начин ја освоија финалната серија со вкупен резултат од 4:2. Кајл Лари се истакна со „дабл-дабл“ за новите шампиони – 26 поени

Историска титула за Торонто Репторс

Историска титула за Торонто Репторс

Кошаркарите на Торонто Репторс прв пат во својата историја ја освоија титулата во НБА лигата. Репторс во шестиот меч од големото финале победија на теренот на актуелните шампиони Голден стејт Вориорс 114-110 и со вкупен резултат 4-2 дојдоа до првиот трофеј во својата 24 годишна историја. Торонто стана првиот тим од Канада со титула во НАБ лигата и

Видео - фото: Торонто е новиот НБА шампион

Видео - фото: Торонто е новиот НБА шампион

Драма во „Оркал арената“ и голем пресврт на Репторси за првиот шампионски пехар на оваа франшиза од Канада. Торонто утринава ја извојува четвртата победа на Голден Стејт во големото финале и заслужено стигна до шампионскиот трон. Репторси со 114 -100 ја добија драмата во вредна титула за триумф во финалето од 4-2 во победи. На 9,6 секунди до крајот

Торонто испиша историја, Канада за прв пат има НБА шампион! (ВИДЕО)

Торонто испиша историја, Канада за прв пат има НБА шампион! (ВИДЕО)

Торонто репторс со 114:110 победи на гостувањето кај Голден стејт, со 4-2 ја доби финалната серија и за прв пат во својата историја стана шампион во НБА лигата. Канада го доби првиот НБА шампион, Торонто слави историска титула. Голден стејт по трет пат беше поразен на свој терен во финалната серија и мораше да ја предаде шампионската круна на својот

Историска титула за Торонто Репторс

Историска титула за Торонто Репторс

Кошаркарите на Торонто Репторс прв пат во својата историја ја освоија титулата во НБА лигата. Репторс во шестиот меч од големото финале победија на теренот на актуелните шампиони Голден стејт Вориорс 114-110 и со вкупен резултат 4-2 дојдоа до првиот трофеј во својата 24 годишна историја. Торонто стана првиот тим од Канада со титула во НАБ лигата и

Торонто Репторс со историска прва титула во НБА

Торонто Репторс со историска прва титула во НБА

Торонто е шампионот на НБА во сезоната 2018/19! Историскиот триумф на „диносаурусите“ стана факт откако ноќеска тие се наметнаа при посетата на Голден Стејт со 114:110 (33:32; 27:25; 26:31; 28:22) во натпревар бр.6 и на овој начин ја освоија финалната серија со вкупен резултат од 4:2. Кајл Лари се истакна со „дабл-дабл“ за новите шампиони – 26 поени

Торонто Репторс со историска прва титула во НБА

Торонто Репторс со историска прва титула во НБА

Торонто е шампионот на НБА во сезоната 2018/19! Историскиот триумф на „диносаурусите“ стана факт откако ноќеска тие се наметнаа при посетата на Голден Стејт со 114:110 (33:32; 27:25; 26:31; 28:22) во натпревар бр.6 и на овој начин ја освоија финалната серија со вкупен резултат од 4:2. Кајл Лари се истакна со „дабл-дабл“ за новите шампиони – 26 поени

Торонто Репторс со историска прва титула во НБА

Торонто Репторс со историска прва титула во НБА

Торонто е шампионот на НБА во сезоната 2018/19! Историскиот триумф на „диносаурусите“ стана факт откако ноќеска тие се наметнаа при посетата на Голден Стејт со 114:110 (33:32; 27:25; 26:31; 28:22) во натпревар бр.6 и на овој начин ја освоија финалната серија со вкупен резултат од 4:2. Кајл Лари се истакна со „дабл-дабл“ за новите шампиони – 26 поени