притисни ентер »

Кузмановски: Тука сме како едно големо семејство, со нетрпение го чекам првиот меч!

Кузмановски: Тука сме како едно големо семејство, со нетрпение го чекам првиот меч!

Еден од најдобрите македонски ракометари, кој во ланската сезона беше алфа и омега во редовите на вицешампионот Еурофам Работник, Филип Кузмановски, пристигна во Германија, и ја започна својата мисија во редовите на Магдебург. Иако има само 22 години зад себе има големо интернационално искуство и сигурно нема да му биде тешко да се аклиматизира во