притисни ентер »

Петровски: Мицкоски форсира поделба во партијата, Бачев: Оваа Влада е инсталирана од странски центар за промена на име, идентитет и историја

Петровски: Мицкоски форсира поделба во партијата, Бачев: Оваа Влада е инсталирана од странски центар за промена на име, идентитет и историја

Ќе има ли промени во раководството, оставка на Мицкоски или внатрепартиски реформи, што му недостасува на ВМРО-ДПМНЕ? Според Филип Петровски, ВМРО-ДПМНЕ доживеа пораз бидејќи форсира поделби во партијата -За мене Заев и Ахмети се прочитани како политички ликови, ова е компромитирана влада. Тоа што ни се случува не беше спречено од мојата партија. При

Бачев: Оваа Влада е инсталирана од странски центар за да промени име, идентитет и историја и тоа се случи

Бачев: Оваа Влада е инсталирана од странски центар за да промени име, идентитет и историја и тоа се случи

Јанко Бачев во гостувањето во Само Вистина смета дека сите влади во изминатите 30 години се резултат на американската амбасада. -Не е ништо ново со владиниот состав, нив ги прави американската амбасада. Кога си замина Љубчо Георгиевски, го промовираше Груевски, па се предомисли и сакаше да се врати, тогаш од 15 членови на извршниот комитет 13 застанаа

Петровски: ВМРО-ДПМНЕ доживеа пораз бидејќи Мицкоски форсира поделби во партијата

Петровски: ВМРО-ДПМНЕ доживеа пораз бидејќи Мицкоски форсира поделби во партијата

Во гостувањето во Само Вистина на Канал 5, Филип Петровски истакна дека ВМРО-ДПМНЕ доживеа пораз бидејќи форсира поделби во партијата. -За мене Заев и Ахмети се прочитани како политички ликови, ова е компромитирана влада. Тоа што ни се случува не беше спречено од мојата партија. При промена на Устав, име, двојазничност и воведување на Рамковниот договор