Две изненадувања во Синсинати: Халеп и Свитолина ги спакуваа куферите!

Важеа за големи фаворитки на овогодишниот Мастерс во Синсинати, но по само две кола ги спакуваа куферите за дома. Симона Халеп и Елина Свитолина останаа без четвртфинале на овој турнир, откако синоќа неочекувана забележаа елиминации од Кејс и Кенин. Четвртата носителка катастрофално го започна мечот и првиот сет го загуби со 6-1, но успеа да се подобри