притисни ентер »

Мек и миризлив колач со јаболка и мед

Мек и миризлив колач со јаболка и мед

Мек и миризлив колач со јаболка и мед Подгответе го овој вкусен колач со јаболка и мед кој ќе го израдува целото семејство. Состојки: Две јајца 75 гр. бел шеќер 75 гр. кафеав шеќер 125 милилитри масло 225 гр. мед 375 гр. брашно Две лажици прашок за пециво Пола лажица сода бикарбона Пола лажица цимет Пола лажица мелен ѓумбир ¼ лажица мелено каранфилче

Како да го подготвите најбрзиот колач од јаболка

Како да го подготвите најбрзиот колач од јаболка

Потребно: – 3 јаболки – 2 шолји брашно – 1 шолја шеќер – 2 јајца – 1 дл масло – 30 гр путер – прашок за пециво – ванилин шеќер – 1 шолја млеко Подготовка: Изматете ги пенесто јајцата со шеќерот, додадете го млакото, па полека долевате го улјето и растопениот путер, при тоа непрекинато мешајте. На крајот измешајте го брашното и прашокот за пециво. Смесата

Направете совршено тесто за палачинки

Направете совршено тесто за палачинки

Направете совршено тесто за палачинки За појадок или вечера со малку џем или Нутела, банани, бисквити или шлаг, палачинките се совршен оброк во секоја комбинација. Сите ги прават на различен начин. Некои ги сакаат потенки, други подебели, некои посни без јајца и млеко, други пак, ги сакаат полни и квалитетни. Ако сакате да го погодите точниот рецепт

Десерт на денот: Јапонски палачинки

Десерт на денот: Јапонски палачинки

Десерт на денот: Јапонски палачинки Јапонците имаат свој начин на подготовка на палачинки, а еве како може да ги подготвите дома. Треба да бидат воздушни и меки, затоа е најдобро да ги јадете дури се топли. Состојки: Шолја и пол брашно Три лажици шеќер Две лажици прашок за пециво Пола лажица сол 1 ¼ шолја млеко 60 гр. путер Пола лажичка екстракт од

МАЛКУ ПОИНАКВИ ПАЛАЧИНКИ: Jапонски рецепт за меки и воздушни палачинки

МАЛКУ ПОИНАКВИ ПАЛАЧИНКИ: Jапонски рецепт за меки и воздушни палачинки

Јапонците имаат свој начин на подготовка на палачинки, а еве како може да ги подготвите дома. Треба да бидат воздушни и меки, затоа е најдобро да ги јадете дури се топли. Состојки: Шолја и пол брашно Три лажици шеќер Две лажици прашок за пециво Пола лажица сол 1 ¼ шолја млеко 60 гр. путер Пола лажичка екстракт од ванила Една жолтка 3 белки ¼ лажица

Направете совршено тесто за палачинки

Направете совршено тесто за палачинки

За појадок или вечера со малку џем или Нутела, банани, бисквити или шлаг, палачинките се совршен оброк во секоја комбинација. Сите ги прават на различен начин. Некои ги сакаат потенки, други подебели, некои посни без јајца и млеко, други пак, ги сакаат полни и квалитетни. Ако сакате да го погодите точниот рецепт за совршените палачинки, следете ја

Крем колаче во вашата омилена шолја

Крем колаче во вашата омилена шолја

Следното утро покрај вас треба да имате две шолји, во едната топло кафе, во другата колаче. Направете си вкусно Нутела колаче за само неколку минути. Уживајте во утрата, изненадете ги најблиските, пријателите кои дошле ненајавено, децата на вашите соседи… 3 лажици Nutella 1 јајце 2 лажици млеко 2 лажици растително масло 3 лажици брашно 3 лажици шеќер

Најбараните јапонски палачинки: Меки како памук, сочни како лубеница

Најбараните јапонски палачинки: Меки како памук, сочни како лубеница

Јапонските палачинки потсетуваат на американските, но се двојно подебели, па тестото е тројно помеко Состојки: * 2 јајца * половина чаша млеко * 1 лажица екстракт од ванила * една и пол чаша брашно * една и пол лажица прашок за пециво * 3 лажици шеќер Подготовка: Јајцатa, млекото и екстрактот од ванила матете ги во голема чинија додека не добиете пенлива

Брзи јапонски палачинки: Меки како памук, сочни како лубеница!

Брзи јапонски палачинки: Меки како памук, сочни како лубеница!

Состојки: 2 јајца 3/4 шолји млеко 1 лажичка екстракт од ванила 1 2/3 шолји брашно 1 3/4 лажичиња прашок за печиво 3 лажици шеќер Приготвување: Изматете пенесто јајца, млеко и екстракт од ванила во голем сад. Во друг сад измешајте брашно, прашок за печиво и шеќер, па додајте ги во течната смеса. Оставете ја смесата за палачинките да отстои околу 15

Како да направите меки јапонски палачинки?

Како да направите меки јапонски палачинки?

Ако обожавате палачинки, но традиционалните веќе ви се здодевни и би сакале да пробате нешто ново и поразлично, тогаш погледнете го овој рецепт. Јапонските палачинки наликуваат на американските, но се двојно подебели, а тестото е многу помеко. Потребни состојки: 2 големи јајца 20 милилитри млеко 40 грама брашно 1/2 лажичка екстракт од ванила 3/4 лажичка

Меки и сочни: Јапонски палачинки

Меки и сочни: Јапонски палачинки

Состојки : – 2 јајца – 3/4 од шолја млеко – 1 лажичка екстракт од ванила – 2/3 шолја брашно – малку прашок за пециво – 3 лажички шеќер Подготовка : Јајцата изматете ги пенесто заедно со млекото и ванилата. Во друг сад измешајте го брашното, прашокот за пециво и шеќерот, па додајте ги во течната смеса. Оставете ја смесата за палачинки да отстои околу

Палачинки во рерна  - готови за 20 минути и не може да не ви успеат

Палачинки во рерна - готови за 20 минути и не може да не ви успеат

Палачинките се одлична идеја за појадок, ужина, десерт... и речиси секогаш. Ги сакаме во секоја слатка варијанта, со овошје или крем, зависно од сезоната и расположението. Но, ако сакате да подготвите поголеми количини, печењето знае да биде здодевен проблем. --> Затоа, ви предлагаме да пробате палачинки испечени во рерна за околу 20 минути. Во продолжение