Охрид се засили со бекот Дарко Георгиевски

Тимот на Охрид во пресрет на новата сезона во Суперлигата, донесе уште едно засилување во своите редови. Станува збор за поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Дарко Георгиевски. Георгиевски во Македонија играше за тимовите на Вардар, МРК Вардар, Куманово и Пелистер, а на интернационална сцена играше во земјата на светскиот првак, две