притисни ентер »

Стефанова пет часа даваше исказ за Рекет

Стефанова пет часа даваше исказ за Рекет

32 Споделувања Share Tweet Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова по петчасовниот распит во Обвинителството за организиран криминал, изјави дека со надлежниот обвинител споделила се што и е познато за случаите „Империја“ и „Рекет“. – Свесна сум свесна за интересот на јавноста за истрагата за „Рекет“ и за сите допирни точки со истрагата за „Империја“ каде

Стефанова пет часа даваше исказ за Рекет

Стефанова пет часа даваше исказ за Рекет

Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова по петчасовниот распит во Обвинителството за организиран криминал, изјави дека со надлежниот обвинител споделила се што и е познато за случаите „Империја“ и „Рекет“. – Свесна сум свесна за интересот на јавноста за истрагата за „Рекет“ и за сите допирни точки со истрагата за „Империја“ каде јас сум предметен јавен

Стефановапет часа даваше исказ за Рекет

Стефановапет часа даваше исказ за Рекет

Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова по петчасовниот распит во Обвинителството за организиран криминал, изјави дека со надлежниот обвинител споделила се што и е познато за случаите „Империја“ и „Рекет“. – Свесна сум свесна за интересот на јавноста за истрагата за „Рекет“ и за сите допирни точки со истрагата за „Империја“ каде јас сум предметен јавен

Никој не МЕ демантираше дека КАМЧЕВ и Панделески ПРЕКУ ЧИФЛИГАНЕЦ СЕ обидоа да влијаат на „Империја“, кажа обвинителката Лиле Стефанова По распитот за „Рекет“

Никој не МЕ демантираше дека КАМЧЕВ и Панделески ПРЕКУ ЧИФЛИГАНЕЦ СЕ обидоа да влијаат на „Империја“, кажа обвинителката Лиле Стефанова По распитот за „Рекет“

По пет часа распит од страна на обвинителката за организиран криминал и корупција Ивана Трајчева, обвинителката од СЈО Лиле Стефанова која го води предметот „Империја“ го напушти обвинителството. Таа кажа дека сè што имала да сподели со јавноста веќе го направила тоа, и дека ништо повеќе од што веќе го кажа во однос на влијанието врз неа за истрагата

Стефанова по распитот : Се што знам споделив со надлежниот обвинител

Стефанова по распитот : Се што знам споделив со надлежниот обвинител

По еден месец  поминат во притвор двајцата осомничени за аферата Рекет, Бојан Јовановски и Зоран Милевски Кичеец остануваат во  Шутка.  Кривичниот суд им определи нови  30 дена по барање на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Овој случај и натаму ја бранува македонската, но и меѓународната јавност. Денеска пет часа во обвинителството

Обвинителката Стефанова сведочеше за случајот ,,Рекет‘‘

Обвинителката Стефанова сведочеше за случајот ,,Рекет‘‘

Embedded video for Обвинителката Стефанова сведочеше за случајот ,,Рекет‘‘ Лиле Стефанова од СЈО не открива на кои прашања одговарала во обвинителството за организиран криминал и корупција. Вели во интерес на истрагата не може да открива детали од распитот. Цели пет часа Стефанова одговарала на прашања од обвинителката Ивана Трајчева но не сакаше да

Лиле Стефанова: Се што имав да кажам, се кажав

Лиле Стефанова: Се што имав да кажам, се кажав

Пет часа давав исказ како сведок и се што ми е познато за овој случај го изнесов пред надлежниот јавен обвинител. Имајќи го предвид мојот статус на сведок и тајноста на истрагата, не можам да дадам ниту една друга изјава во однос на она што веќе го имам споделено. Се што имав да кажам, се кажав, изјави специјалната јавна обвинителка Лиле Стефанова

Стефанова излезе од ОЈО, крие што сведочела

Стефанова излезе од ОЈО, крие што сведочела

„Денеска речиси пет часа давав исказ во својство на сведок. Во интерес на истрагата и моето својство, немам нешто плус да изјавам за јавноста. Се што имав да кажам за случаевите „Империја“ и „Рекет“ кажав во петочниот мој исказ кој на сите вам ви е добро познат.“ Ова денеска пред седиштето на обвинителството за Организиран криминал во Скопје го изјави

Лиле Стефанова: Се што имав да кажам, се кажав

Лиле Стефанова: Се што имав да кажам, се кажав

Пет часа давав исказ како сведок и се што ми е познато за овој случај го изнесов пред надлежниот јавен обвинител. Имајќи го предвид мојот статус на сведок и тајноста на истрагата, не можам да дадам ниту една друга изјава во однос на она што веќе го имам споделено. Се што имав да кажам, се кажав, изјави специјалната јавна обвинителка Лиле Стефанова

Стефанова излезе од ОЈО, крие што сведочела

Стефанова излезе од ОЈО, крие што сведочела

„Денеска речиси пет часа давав исказ во својство на сведок. Во интерес на истрагата и моето својство, немам нешто плус да изјавам за јавноста. Се што имав да кажам за случаевите „Империја“ и „Рекет“ кажав во петочниот мој исказ кој на сите вам ви е добро познат.“ Ова денеска пред седиштето на обвинителството за Организиран криминал во Скопје го изјави

Лиле Стефанова: Сè што знам споделив со надлежниот обвинител

Лиле Стефанова: Сè што знам споделив со надлежниот обвинител

Обвинителката на СЈО, Лиле Стефанова, по петчасовниот распит во Обвинителството за организиран криминал, изјави дека со надлежниот обвинител споделила сè што ѝ е познато за случаите „Империја“ и „Рекет“. „Сè што можев да споделам со јавноста, јас го споделив. Денес дојдов овде во својство на сведок. Од 9 часот па до сега, отприлика 5 часа, дадов исказ

Лиле Стефанова стана СВЕДОК ПРОТИВ КАТИЦА ЈАНЕВА и учесниците во Рекет

Лиле Стефанова стана СВЕДОК ПРОТИВ КАТИЦА ЈАНЕВА и учесниците во Рекет

Обвинителката Лиле Стефанова по распитот во Обвинителството за организиран криминал и корупција кој траеше пет часа рече дека кажала се што знаела. Таа рече дека пред надлежен обвинител објаснила за предметот ,,Империја” и поврзаноста на предметот со случајот ,,Рекет”, во кој беше уапсен Бојан Јовановски познат како Боки 13. ,,Сосема сум свесна за

Обвинителката Стефанова на распит за случајот „Рекет“: Дадов исказ во својство на сведок

Обвинителката Стефанова на распит за случајот „Рекет“: Дадов исказ во својство на сведок

Следно Се чека на повикот Јанева да се појави на распит и да објасни одлуките и потезите во „Империја“; Судот им го продолжи притворот на осомничените СКОПЈЕ — Пет часа траеше распитот на обвинителката Лиле Стефанова од СЈО во зградата на Обвинителството за гонење на организиран криминал во рамките на истрагата за случајот „Рекет“. Замина без да соопшти

Лиле Стефанова стана СВЕДОК ПРОТИВ КАТИЦА ЈАНЕВА и учесниците во Рекет

Лиле Стефанова стана СВЕДОК ПРОТИВ КАТИЦА ЈАНЕВА и учесниците во Рекет

Обвинителката Лиле Стефанова по распитот во Обвинителството за организиран криминал и корупција кој траеше пет часа рече дека кажала се што знаела. Таа рече дека пред надлежен обвинител објаснила за предметот ,,Империја” и поврзаноста на предметот со случајот ,,Рекет”, во кој беше уапсен Бојан Јовановски познат како Боки 13. ,,Сосема сум свесна за

Стефанова: Во Обвинителството дадов исказ како сведок за случајот „Рекет“

Стефанова: Во Обвинителството дадов исказ како сведок за случајот „Рекет“

Обвинителката на СЈО Лиле Стефанова по 5 часа колку што даваше исказ во Обвинителството за организиран криминал кажа дека „се што знаеле кажала пред обвинителката“. „Сосема сум свесна за огромниот интерес што го има јавноста за истрагата „Рекет“ и сите допирни точки на истрагата „Рекет со истрагата „Империја“ во која јас сум предметен јавен обвинител,

Лиле Стефанова издржа пет часа распит како сведок, Јанева уште не е на агендата

Лиле Стефанова издржа пет часа распит како сведок, Јанева уште не е на агендата

Лиле Стефанова издржа пет часа распит како сведок, Јанева уште не е на агендата Утрово успеа да им избега на новинарите, но по 5 часа се појави од зградата на обвинителство за организиран криминал и корупција каде сведочеше за случајот во кој осомничени се Боки 13 и Милески-Кичеец, а се спомнува и името на Катица Јанева. Лиле Стефанова, кратко и без

Заврши распитот на обвинителката Лиле Стефанова

Заврши распитот на обвинителката Лиле Стефанова

Михаела Димовска е пред Јавното обвинителство. Откри ли нешто Стефанова по распитот. – Свесна сум свесна за интересот на јавноста за истрагата за „Рекет" и за сите допирни точки со истрагата за „Империја" каде јас сум предметен јавен обвинител, а сведок од истрагата „Рекет" е првооомничен во истаргата Империја". Се што можев да споделам со јавноста

Лиле Стефанова: Кажав се што знаев за случајот ,,Рекет”

Лиле Стефанова: Кажав се што знаев за случајот ,,Рекет”

Обвинителката Лиле Стефанова по распитот во Обвинителството за организиран криминал и корупција кој траеше пет часа рече дека кажала се што знаела. Таа рече дека пред надлежен обвинител објаснила за предметот ,,Империја” и поврзаноста на предметот со случајот ,,Рекет”, во кој беше уапсен Бојан Јовановски познат како Боки 13. ,,Сосема сум свесна за

Стефанова: Се што знам за „Рекет“ кажав пред обвинителката

Стефанова: Се што знам за „Рекет“ кажав пред обвинителката

Обвинителката Лиле Стефанова по распитот во Обвинителството кој траеше 5 часа рече дека кажала се што знаела. Таа рече дека пред надлежната обвинителка Ивана Трајчева објаснила за случајот „Империја” и поврзаноста на предметот со случајот “Рекет”. „Сосема сум свесна за oгромниот интерес на јавноста и сите допирни точки на рекет со „Империја“. Се што