притисни ентер »

Пендаровски ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција

Пендаровски ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција

Претседателот Стево Пендаровски, од 14 до 16 февруари 2020 година, во Минхен, Сојузна Република Германија, ќе учествува на 56. Минхенска безбедносна конференција. Пендаровски во недела, 16 февруари, ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција, а претходно ќе говори и на тркалезната маса „Балкански дијалози“, на која е предвидено учество на

Пендаровски ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција

Пендаровски ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција

Претседателот Стево Пендаровски, од 14 до 16 февруари 2020 година, во Минхен, Сојузна Република Германија, ќе учествува на 56. Минхенска безбедносна конференција. Пендаровски во недела, 16 февруари, ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција, а претходно ќе говори и на тркалезната маса „Балкански дијалози“, на која е предвидено учество на

Пендаровски ќе учествува на Минхенската безбедносна конференција

Пендаровски ќе учествува на Минхенската безбедносна конференција

Претседателот Стево Пендаровски од денеска до 16 февруари 2020 година, во Минхен, Сојузна Република Германија, ќе учествува на 56. Минхенска безбедносна конференција. Пендаровски во недела, 16 февруари, ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција, а претходно ќе говори и на тркалезната маса „Балкански дијалози“, на која е предвидено учество

Претседателот Пендаровски ќе учествува на Минхенската безбедносна конференција

Претседателот Пендаровски ќе учествува на Минхенската безбедносна конференција

Претседателот Стево Пендаровски од денеска до 16 февруари 2020 година, во Минхен, Сојузна Република Германија, ќе учествува на 56. Минхенска безбедносна конференција. Пендаровски во недела, 16 февруари, ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција, а претходно ќе говори и на тркалезната маса „Балкански дијалози“, на која е предвидено учество

Претседателот Пендаровски ќе учествува на Минхенската безбедносна конференција

Претседателот Пендаровски ќе учествува на Минхенската безбедносна конференција

Претседателот Стево Пендаровски, од денеска до 16-ти февруари ќе учествува на 56-та Минхенска безбедносна конференција. В недела ќе има обраќање, а претходно ќе говори и на тркалезната маса „Балкански дијалози“. Пендаровски ќе оствари и повеќе средби со дел од учесниците на собирот. Ова е една од најзначајните глобални конференции посветени на безбедноста

Претседателот Пендаровски ќе учествува на Минхенската безбедносна конференција

Претседателот Пендаровски ќе учествува на Минхенската безбедносна конференција

Претседателот Стево Пендаровски од денеска до 16 февруари 2020 година, во Минхен, Сојузна Република Германија, ќе учествува на 56. Минхенска безбедносна конференција. Пендаровски во недела, 16 февруари, ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција, а претходно ќе говори и на тркалезната маса „Балкански дијалози“, на која е предвидено учество

Пендаровски ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција

Пендаровски ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција

Претседателот Стево Пендаровски, од 14 до 16 февруари 2020 година, во Минхен, Сојузна Република Германија, ќе учествува на 56. Минхенска безбедносна конференција. Пендаровски во недела, 16 февруари, ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција, а претходно ќе говори и на тркалезната маса „Балкански дијалози“, на која е предвидено учество на

Шекеринска ќе присуствува на Минхенската безбедносна конференција

Шекеринска ќе присуствува на Минхенската безбедносна конференција

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска и утре ќе учествува на Минхенската безбедносна конференција. Шекеринска, како што соопшти Министерството за одбрана, ќе говори на панелот „Нарушување на перцепцијата за подобро лидерство”. Во рамки на конференцијата Шекеринска ќе учествува на неформалната средба на министрите за одбрана

Претседателот Пендаровски ќе учествува на Минхенската безбедносна конференција

Претседателот Пендаровски ќе учествува на Минхенската безбедносна конференција

Пендаровски во недела, 16 февруари, ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција, а претходно ќе говори и на тркалезната маса „Балкански дијалози", на која е предвидено учество на Јосеп Борел Фонтелес, потпретседател на Европската комисија и Висок претставник за надворешни работи и безбедносна политика на ЕУ, Албин Курти, премиер на Република

Светските сили ќе расправаат за горливи прашања во Минхен

Светските сили ќе расправаат за горливи прашања во Минхен

Претседателот Стево Пендаровски, од денеска до недела ќе учествува на 56-та Минхенска безбедносна конференција, во Минхен, Германија. Пендаровски в недела, ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција, а претходно ќе говори и на тркалезната маса „Балкански дијалози“, на која е предвидено учество на Жозеп Борел Фонтелес, потпретседател на Европската

Пендаровски ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција

Пендаровски ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција

Претседателот Стево Пендаровски, од 14 до 16 февруари 2020 година, во Минхен, Сојузна Република Германија, ќе учествува на 56. Минхенска безбедносна конференција. Пендаровски во недела, 16 февруари, ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција, а претходно ќе говори и на тркалезната маса „Балкански дијалози“, на која е предвидено учество на

Димитров ќе се сретне со Дендиас на маргините на Минхенска безбедносна конференција

Димитров ќе се сретне со Дендиас на маргините на Минхенска безбедносна конференција

Министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Дендиас, ќе остварат средба на маргините на 56–та Минхенска безбедносна конференција, која што се одржува од денеска до 16 февруари, јави дописничката на МИА од Атина. Средбата на шефовите на дипломатиите ја најавија од грчкото МНР, во рамките на разговорите што Дендиас

Средба на министерот Димитров со неговиот грчки колега Дендиас

Средба на министерот Димитров со неговиот грчки колега Дендиас

Министрите за надворешни работи на Северна Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Дендиас, ќе остварат средба на маргините на 56–та Минхенска безбедносна конференција, која што се одржува од денеска до 16 февруари, јави дописничката на МИА од Атина. Средбата на шефовите на дипломатиите ја најавија од грчкото МНР, во рамките на разговорите што

Пендаровски, Димитров и Шекеринска на Минхенската безбедносна конференција

Пендаровски, Димитров и Шекеринска на Минхенската безбедносна конференција

Претседателот Стево Пендаровски од денеска до 16 февруари, во Минхен, Сојузна Република Германија, ќе учествува на 56. Минхенска безбедносна конференција. Пендаровски во недела, 16 февруари, ќе се обрати на Минхенската безбедносна конференција, а претходно ќе говори и на тркалезната маса „Балкански дијалози“, на која е предвидено учество на Јосеп Борел

Министерката Шекеринска на Минхенската безбедносна конференција

Министерката Шекеринска на Минхенската безбедносна конференција

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска и утре ќе учествува на Минхенската безбедносна конференција. Шекеринска, како што соопшти Министерството за одбрана, ќе говори на панелот „Нарушување на перцепцијата за подобро лидерство”. Во рамки на конференцијата Шекеринска ќе учествува на неформалната средба на министрите за одбрана

Средба Димитров – Дендиас на маргините на Минхенска безбедносна конференција

Средба Димитров – Дендиас на маргините на Минхенска безбедносна конференција

Министрите за надворешни работи на Северна Македонија и Грција, Никола Димитров и Никос Дендиас, ќе остварат средба на маргините на 56–та Минхенска безбедносна конференција, која што се одржува од денеска до 16 февруари, јави дописничката на МИА од Атина. Средбата на шефовите на дипломатиите ја најавија од грчкото МНР, во рамките на разговорите што

Димитров ќе присуствува на 56. Минхенска безбедносна конференција

Димитров ќе присуствува на 56. Минхенска безбедносна конференција

Шефот на дипломатијата Никола Димитров денеска и утре престојува на 56. Минхенска безбедносна конференција. Димитров на конференцијата присустува на покана на нејзиниот претседавач амбасадорот Волфганг Ишингер, а предвидено е тој да учествува на повеќе сесии во рамките на конференцијата. Шефот на дипломатијата ќе се обрати на панел дискусијата „Нови

Учество на претседателот Пендаровски на Минхенската безбедносна конференција

Учество на претседателот Пендаровски на Минхенската безбедносна конференција

Учество на претседателот Пендаровски на Минхенската безбедносна конференција Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, од 14 до 16 февруари 2020 година, во Минхен, Сојузна Република Германија, ќе учествува на 56. Минхенска безбедносна конференција. Претседателот Пендаровски во недела, 16 февруари, ќе се обрати на Минхенската безбедносна

Министерката Шекеринска на Минхенската безбедносна конференција

Министерката Шекеринска на Минхенската безбедносна конференција

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска и утре ќе учествува на Минхенската безбедносна конференција. Шекеринска, како што соопшти Министерството за одбрана, ќе говори на панелот „Нарушување на перцепцијата за подобро лидерство”. Во рамки на конференцијата Шекеринска ќе учествува на неформалната средба на министрите за одбрана

Шефот на дипломатијата Димитров на 56. Минхенска безбедносна конференција

Шефот на дипломатијата Димитров на 56. Минхенска безбедносна конференција

Шефот на дипломатијата Никола Димитров денеска и утре престојува на 56. Минхенска безбедносна конференција. Димитров на конференцијата присустува на покана на нејзиниот претседавач амбасадорот Волфганг Ишингер, а предвидено е тој да учествува на повеќе сесии во рамките на конференцијата. Шефот на дипломатијата ќе се обрати на панел дискусијата „Нови