притисни ентер »

Ѓоковиќ со лесна победа го започна Мастерсот во Лондон

Ѓоковиќ со лесна победа го започна Мастерсот во Лондон

Новак Ѓоковиќ со победа го започна својот настап на завршниот турнир од „Мастерс“ серијата што се игра во Лондон. Ѓок овиќ кој е во трка на Надал за позицијата број 1 во светот, во воведниот меч на турнирот го победи Италијанецот, Матео Бератини и тоа убедливо во два сета, со 6:2 и 6:1. Првиот сет Новак го доби со 6-2, а во вториот беше уште поубедлив

Ѓоковиќ фуриозно го започна настапот во Лондон (Видео)

Ѓоковиќ фуриозно го започна настапот во Лондон (Видео)

Српскиот ас, Новак Ѓоковиќ на идеален начин со убедлива победа го започна настапот на завршниот АТП турнир во Лондон. Вториот светски рекет му одржа лекција на младиот Матео Беретини и го совлада со 2-0 во сетови за еден час игра. Ноле во двата сета покажа многу повеќе од противникот и со тоа испрати јасна порака до Рафаел Надал дека ќе направи се

(ВИДЕО) АТП МАСТЕРС ЛОНДОН – Ноле, Рафа и Роџер како најдобри другари: Како најголемите светски асови се забавувале пловејќи по Темза

(ВИДЕО) АТП МАСТЕРС ЛОНДОН – Ноле, Рафа и Роџер како најдобри другари: Како најголемите светски асови се забавувале пловејќи по Темза

АТП финале, завршниот турнир на сезоната, почнува во недела. Два дена пред стартот на турнирот во Лондон учесниците се дружеле, се возеле со брод по реката Темза и уживале. Попатно морале да ги направат вообичаените формалности меѓу кои било и заедничкото фотографирање. Дружењето на осумте најдобри тенисери за 2019-та година било многу интересно. Насмевките

Најдобрите се собраа во Лондон, славата ја „украде“ Ѓоковиќ! (ФОТО+ВИДЕО)

Најдобрите се собраа во Лондон, славата ја „украде“ Ѓоковиќ! (ФОТО+ВИДЕО)

АТП финалето оваа сезона ќе започне в недела, кога најдобрите тенисери ја почнуваат битката за завршниот трофеј. Два дена пред стартот на турнирот во Лондон, учесниците се дружеа, се возеа со брод по Темза и уживаа. Заедничко фотографирање, дружење, позитивна атмосфера меѓу најдобрите осум тенисери пред завршната битка за 2019 година. Which of these

ВИДЕО: Големата тројка или некој друг ќе го има главниот збор во Лондон?

ВИДЕО: Големата тројка или некој друг ќе го има главниот збор во Лондон?

Последниот тениски турнир годинава на кој ќе играат најдобрите 8 играчи на АТП листата, започнува во недела во лондонската „О2 Арена“. Ова е десети јубилејни пат овој турнир да се игра во Британската престолнина, но и претпоследен бидејќи во 2021 година завшниот Мастерс се сели во Торино. Најдобрите тенисери имаа прилика да се дружат и да се фотографираат

Ѓоковиќ: Уште долго сакам да играм тенис, не размислувам на пензионирање

Ѓоковиќ: Уште долго сакам да играм тенис, не размислувам на пензионирање

Србинот Новак Ѓоковиќ во моментов е втор на АТП листата, во пресрет на завршниот турнир во Лондон по кој може да се врати на првото место изјави дека сака да игра тенис професионално уште долго време. Ѓоковиќ има 32 години, освои 77 турнири, неговата професионална кариера трае полни 16 години, не размилсува за пензија. „Сакам да играм уште долго време,