притисни ентер »

Икарди категоричен за неговата иднина

Икарди категоричен за неговата иднина

Напаѓачот Мауро Икарди е категоричен за својата иднина и вели дека нема да преминува од Интер во Јувентус, каква информации прошири авторитетното издание „Газета дело Спорт“. – Гледајќи ги материјалите во весниците за мене, кои не одговараат на моите планови, сакам да кажам на нашите фанови дека веќе неколку пати сум ја изјавил пред раководството мојата

Икарди категоричен за неговата иднина

Икарди категоричен за неговата иднина

Напаѓачот Мауро Икарди е категоричен за својата иднина и вели дека нема да преминува од Интер во Јувентус, каква информации прошири авторитетното издание „Газета дело Спорт“. – Гледајќи ги материјалите во весниците за мене, кои не одговараат на моите планови, сакам да кажам на нашите фанови дека веќе неколку пати сум ја изјавил пред раководството мојата

Икарди откри каде сака да ја продолжи кариерата

Икарди откри каде сака да ја продолжи кариерата

Бил на теренот или не Мауро Икарди човекот за кого најмногу се зборува во Интер. Клубот му ја одзеде капитенската летна, во знак на револт тој пријави повреда и не сакаше да игра, поради што навлече гневот на навивачите, кои му порачаа да замине од клубот. Икарди не го продолжил договорот со Интер, што е причина за сите проблеми што го следат во изминатите

Икарди испрати конкретна порака за неговата иднина: Има само една вистина

Икарди испрати конкретна порака за неговата иднина: Има само една вистина

Мауро Икарди е еден од играчи за кој многу се зборува од почетокот на оваа година и тоа не поради неговите настапи, голови, асистенции туку поради сосема други причини, проблемите во Интер, одземањето на капитенската лента, отсуството поради повреда закоја имаше многу сомнежи за тоа дали ја има, па враќањето во екипата, а цело ова време има дилеми

Икарди им возврати на италијанските медиуми: Останувам во Интер!

Икарди им возврати на италијанските медиуми: Останувам во Интер!

Деновиве во италијанските медиуми главна вест беше наводната одлука на Мауро Икарди да го напушти Интер и да се пресели во редовите на најголемиот ривал – Јувентус. „Со оглед на тоа што новинарите во последно време пишуваат весто кои не ги претставуваат моите мисли и намери, сакам да им соопштам на сите фанови – мојата желба е да останам во Интер“,

Икарди донесе одлука!

Икарди донесе одлука!

Италијанските медиуми пишуваат дека Мауро Икарди одлучил да потпише за Јувентус и да ги одбие сите други понуди. Интер не сакаше да го продаде фудбалерот на најголемиот свој ривал, но по се изгледа нема да имаат друга опција. „Газета дело спорт“ пишува дека „нероаѕурите“ ќе се обидат во трансферот да го добијат Пауло Дибала, кој речиси сигурно ќе го

Икарди им возврати на италијанските медиуми: Останувам во Интер!

Икарди им возврати на италијанските медиуми: Останувам во Интер!

Деновиве во италијанските медиуми главна вест беше наводната одлука на Мауро Икарди да го напушти Интер и да се пресели во редовите на најголемиот ривал – Јувентус. „Со оглед на тоа што новинарите во последно време пишуваат весто кои не ги претставуваат моите мисли и намери, сакам да им соопштам на сите фанови – мојата желба е да останам во Интер“,

Газета: Икарди ги договорил условите со Јуве

Газета: Икарди ги договорил условите со Јуве

Интер и Икарди се поизвесно е дека ќе се разделат во летниот преоден рок, Газета дело Спорт веќе пренесе дека аргентинскиот напаѓач веќе ги договорил личните услови со италијанскиот првак. Според неофицијалните информации кои пристигнуваат, се вели дека напаѓачот на Интер, Мауро Икарди ги договорил личните услови со Јувентус, меѓутоа останува надоместокот

„Газета“ утрово ја тресе Италија: Икарди го избрал новиот клуб – Јувентус!

„Газета“ утрово ја тресе Италија: Икарди го избрал новиот клуб – Јувентус!

Мауро Икарди го избрал новиот клуб. Како што пишува „Газета дело Спорт“ аргентинскиот напаѓач одлучил и ќе потпише за Јувентус! Реномираниот италијански медиум пренесува дека Икарди ги одбил сите други понуди кој ги добил. Интер не сакал да го продаде Икарди на големиот ривал. Меѓутоа директорот Бепе Марота одлучил да разговара со претседателот на