притисни ентер »

Бутел со победа над Струга ја заокружи полусезонатa

Бутел со победа над Струга ја заокружи полусезонатa

Со победа над Струга, 31:25 (15:13) екипата на Бутел ја заврши првата полусезона од Супер лигата. Разликата во квалитетот го направи своето, па ракометарите на Бутел без посериозни проблеми дојдоа до убедлив триумф со кој го потврдуваат третото место на табелата. За двата тима ова беше последен натпревар во овој прв дел од сезоната, каде Бутел веќе

Бутел со победа над Струга ја заокружи полусезонатa

Бутел со победа над Струга ја заокружи полусезонатa

Со победа над Струга, 31:25 (15:13) екипата на Бутел ја заврши првата полусезона од Супер лигата. Разликата во квалитетот го направи своето, па ракометарите на Бутел без посериозни проблеми дојдоа до убедлив триумф со кој го потврдуваат третото место на табелата. За двата тима ова беше последен натпревар во овој прв дел од сезоната, каде Бутел веќе

Бутел Скопје со лесни три во Струга за крај на есенскиот дел

Бутел Скопје со лесни три во Струга за крај на есенскиот дел

Екипата на Бутел Скопје сосема очекувано дојде до победа на гостувањето во Струга каде што го совлада противникот со 31:25. Во текот на целата средба гостите од Скопје беа во водство и немаа поголеми проблеми за да се изборат за триумф. Немаше потреба премногу да се форсира и квалитетот дојде до израз така што беше прашање само разликата со која ќе

Бутел со победа над Струга ја заокружи полусезонатa

Бутел со победа над Струга ја заокружи полусезонатa

Со победа над Струга, 31:25 (15:13) екипата на Бутел ја заврши првата полусезона од Супер лигата. Разликата во квалитетот го направи своето, па ракометарите на Бутел без посериозни проблеми дојдоа до убедлив триумф со кој го потврдуваат третото место на табелата. За двата тима ова беше последен натпревар во овој прв дел од сезоната, каде Бутел веќе

Бутел не се испоти против Струга и со победа ја запечати есенската полусезона

Бутел не се испоти против Струга и со победа ја запечати есенската полусезона

Убедливиот пораз од Металург од 14 гола разлика е минато за ракометарите на Бутел Скопје, кои есенскиот дел од сезоната во Суперлигата го завршија со триумф на гостински терен кај Струга (25-31). Со оваа победа бутелци како третопласирани ќе преземат на табелата во домашниот шампионат со 31 бод и на еден начин си обезбедија сигурно учество во плеј-офот

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Струга и Бутел Скопје (ЛИНК)

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Струга и Бутел Скопје (ЛИНК)

Последното коло во машката Суперлига за есенската полусезона ќе биде отворено денеска со натпреварот меѓу Струга и Бутел Скопје. Гостите се големи фаворити за победа на овој натпревар, а на домашните не им останува ништо друго освен да се прикажат во што подобро издание. Натпреварот започнува во 17:30 часот, се игра во СРЦ „Тими“, а може да го следните