притисни ентер »

Мбапе даде гол со петица, ПСЖ подобар од Нант

Мбапе даде гол со петица, ПСЖ подобар од Нант

Пари Сен Жермен стигна до 12.победа во францускиот шампионат откако на домашен терен го совлада Нант со 2-0. Килијан Мбапе постигна спектакуларен гол со петица во 52.минута и донесе водство за „светците“, а Нејмар од пенал во финишот го постави конечниот резултат. ПСЖ се наоѓа на врвот на табелата со 36 бода, пет повеќе од второпласираниот Олимпик

Мбапе со магичен погодок со пета ја најави победата на ПСЖ (Видео)

Мбапе со магичен погодок со пета ја најави победата на ПСЖ (Видео)

Тимот на Пари Сен Жермен ја оправда улогата на фаворит и ги освои трите бода против Нант на мечот од првата француска лига кој вечерва се одигра на „Паркот на Принцовите“. „Светците“ победија со 2-0 со погодоците на Килијан Мбапе и Нејмар во второто полувреме со тоа што оној на францускиот репрезентативец беше вистинско ремек дело. Тој во 52 минута

Мбапе со маестрален погодок му „пресуди“ на Нант (ВИДЕО)

Мбапе со маестрален погодок му „пресуди“ на Нант (ВИДЕО)

ПСЖ чекори кон нова титула во францускиот шампионат откако денеска славеше со 2-0 против Нант, а стрелци за парижаните беа Нејмар и Килијан Мбапе. Мбапе со прекрасен погодок во 52. минута го донесе ПСЖ во водство, додека во 85. минута Нејмар од пенал ја потврди победата на парижаните. ПСЖ е првопласиран на табелата со 36 бодови, односно пет повеќе

Шмекерски гол со пета на Мбапе (ВИДЕО)

Шмекерски гол со пета на Мбапе (ВИДЕО)

Килијан Мбапе продолжува да игра во одлична форма, а вечерва го постигна еден од поубавите голови во неговата кариера. Мбапе во натпреварот против Нант после додавањето од Анхел Ди Марија мрежата на гостите ја погоди во голем стил со петта. What a goal Mbappe #PSGFCN pic.twitter.com/auUsZiawt1 — ‘ (@AFSCompsv2) December 4, 2019 Коментари Advertisements

Предобар е за ова првенство: Штикла на Мбапе, и Нејмар стрелец за ПСЖ (видео)

Предобар е за ова првенство: Штикла на Мбапе, и Нејмар стрелец за ПСЖ (видео)

Светците лесно го остварија 12-от триумф во Лига 1 Мбапе и Нејмар ја донесоа победата од 2-0 против Нант, која за ПСЖ е 12-та сезонава во домашното првенство. Брзоногиот француски репрезентативец вечерва беше во улога на најистурен напаѓач пред Кавани и Икарди, и одлично се снајде. Мбапе направи вистинска мајсторија откако го проследи проигрувањето

ВИДЕО: Мбапе со генијална пета и Нејмар со пенал обезбедија нов триумф за ПСЖ

ВИДЕО: Мбапе со генијална пета и Нејмар со пенал обезбедија нов триумф за ПСЖ

Дуото Мбапе- Нејмар беше најзаслужно за денешната победа на ПСЖ во дуелот против Нант (2-0) во 16. коло. Бранителот на титулата одигра еден рутински меч во кој не се истроши и прокнижи планирани три бода пред своите гледачи. Извештај од натпреварот: Доминацијата на фудбалерите на Томас Тухел беше наградена дури во 52. минута, кога Анхел Ди Марија одлично

Бернат: Најдобар играч на ПСЖ не е ни Мбапе, ни Нејмар, ни Икарди…

Бернат: Најдобар играч на ПСЖ не е ни Мбапе, ни Нејмар, ни Икарди…

Шпанецот смета дека најкомплетен фудбалер во тимот е Фидето. Шпанскиот дефанзивец од ПСЖ, Хуан Бернат, во интервју за еден француски медиум изјави дека според него, најкомплетен фудбалер на Светците е популарниот Ел Фидео, аргентинското крило Анхел ди Марија. „Нејмар е магионичар, Мбапе е експлозивен и силен, Икарди е убиец, Кавани е матадор, Дракслер