Чоколадни кугли кои топат килограми

Колачите без шеќер се многу подобар избор во однос на оние кои се полни со засладувачи. Овие чоколадни кугли ќе ве заситат и така ќе го намалите дневниот внес на калории, што влијае врз намалувањето на телесната тежина. Состојки: 150 гр лешници 150 гр бадеми 100 гр ореви 10 суви кајсии 10 урми 50 гр брусница 50 гр темно чоколадо сок од еден портокал