притисни ентер »

Улично куче искасало дете во Аеродром

Улично куче искасало дете во Аеродром

Во Полициската станица Аеродром, 42-годишниот Ј.Г. од Скопје вчера пријавил дека улично куче го искасало неговиот малолетен син на булеварот Србија во Општина Аеродром. Како што е наведено во билтенот на Министерството за внатрешни работи (МВР), детето било искасано на левата рака.