притисни ентер »

Гвардиола за неочекуваното заминување на Меси: Беше вистинско изненадување за сите

Гвардиола за неочекуваното заминување на Меси: Беше вистинско изненадување за сите

Гвардиола за неочекуваното заминување на Меси: Беше вистинско изненадување за сите Пеп Гвардиола во текот на утрешниот ден ќе има можност да се соочи со својот добар познаник, Лионел Меси кој ова лето направи изненадувачки трансфер на „Паркот на принцовите“. Манчестер Сити ќе му гостува на ПСЖ во натпревар во кој сите очекуваат во таборот на „светците“

ПСЖ против Сити со Меси и Верати во составот

ПСЖ против Сити со Меси и Верати во составот

Тренерот на Пари Сен Жермен Маурицио Покетино ќе ги има на располагање Лионел Меси и Марко Верати за дуелот со Манчестер Сити во вторник во 2. коло на Лигата на шампионите. Претходните денови беше прашање дали Лео ќе може да игра поради повредата од мечот со Лион, но сега е решено, ако нема изненадување Меси и Верати ќе бидат во тимот. „ Состојбата

Гвардиола за неочекуваното заминување на Меси: Беше вистинско изненадување за сите

Гвардиола за неочекуваното заминување на Меси: Беше вистинско изненадување за сите

Пеп Гвардиола во текот на утрешниот ден ќе има можност да се соочи со својот добар познаник, Лионел Меси кој ова лето направи изненадувачки трансфер на „Паркот на принцовите“. Манчестер Сити ќе му гостува на ПСЖ во натпревар во кој сите очекуваат во таборот на „светците“ да го видат Лионел Меси кој ги пропушти претходните два натпревари за францускиот

Гвардиола: Не знам како да ги запреме Меси, Нејмар и Мбапе

Гвардиола: Не знам како да ги запреме Меси, Нејмар и Мбапе

Пеп Гвардиола вели дека во нападот на ПСЖ има премногу квалитет и не знае како ќе ги запре на утрешниот меч од Лигиата на шампионите. Утре ПСЖ го пречекува Манчестер Сити во натпревар од Лигата на шампионите, дуел кој со нетрпение се чека со оглед на квалитетот на двата тима. Овие две екипи се соочија и минатата сезона, тогаш Манчестер Сити го елиминираше

Покетино: Не можам да потврдам дека Меси ќе игра

Покетино: Не можам да потврдам дека Меси ќе игра

Покетино: Не можам да потврдам дека Меси ќе игра Тренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино зборуваше на пресконференцијата пред утрешниот меч со Манчестер Сити во Лигата на шампиони. Секако едно од првите прашања на новинарите беше дали Лео Меси ќе биде спремен за дуелот со „граѓаните“. „Меси е заедно со останатите во групата за дуелот со Сити, ни не можам

Гвардиола: Навистина не знам како да ги сопреме Меси, Мбапе и Нејмар!

Гвардиола: Навистина не знам како да ги сопреме Меси, Мбапе и Нејмар!

Утре во меч од Лигата на Шампионите, Манчестер Сити ќе му гостува на ПСЖ. Полека но сигурно се загрева атмосферата, љубителите на фудбалот со нетрпение го очекуваат спектаклот на “Паркот на принцовите“. На денешниот прес, во пресрет на утрешниот дуел, свој коментар имаше и Пеп Гвардиола, стратегот на Сити. “ Навистина не знам како да ги сопреме Меси,

Гвардиола: Не знам како да ги запрам Нејмар, Меси и Мбапе

Гвардиола: Не знам како да ги запрам Нејмар, Меси и Мбапе

Пеп Гвардиола вели дека во нападот на ПСЖ има премногу квалитет и не знае како ќе ги запре на утрешниот меч од Лигиата на шампионите. Утре ПСЖ го пречекува Манчестер Сити во натпревар од Лигата на шампионите, дуел кој со нетрпение се чека со оглед на квалитетот на двата тима. Овие две екипи се соочија и минатата сезона, тогаш Манчестер Сити го елиминираше

Гвардиола: Не знам како да ги сопрам Меси, Мбапе и Нејмар

Гвардиола: Не знам како да ги сопрам Меси, Мбапе и Нејмар

Пеп Гвардиола вели дека не знае како да ги сопре Лионел Меси, Килијан Мбапе и Нејмар подготвувајќи се за гостувањето на Манчестер сити кај Пари Сен-Жермен во Лигата на шампионите во вторник. Пред дуелот на можеби најбогатите светски фудбалски клубови, Гвардиола знае дека нападот на неговиот ривал Маурисио Почетино е неверојатен. „Не знам. Таков квалитет,

Гвардиола: Поим немам како да ги запреме Нејмар, Меси и Мбапе!

Гвардиола: Поим немам како да ги запреме Нејмар, Меси и Мбапе!

Дербито на шеиците и на двата финансиски најмоќни клубови во моментов, Пари Сен Жермен и Манчестер сити ќе го одбележат второто коло во Лигата на шампионите, во утрешната пресметка од 21 часот на парискиот „Парк на принцовите“. Пеп Гвардиола, еден од најдобрите тренери на денешницата со финалистот во ЛШ доаѓа во француската престолнина на мегдан на

Покетино: Не можам да потврдам дека Меси ќе игра против Сити!

Покетино: Не можам да потврдам дека Меси ќе игра против Сити!

По се изгледа се чини дека повредата на Лео Меси и не била така наивна како што се мислеше во прв момент. Аргентинецот веќе пропушти два меча во Лига 1 а дали ќе може да игра утре против Манчестер Сити во Лигата на Шампионите, свој коментар имаше Маурицио Покетино, стратегот на ПСЖ. „ Меси е во заедно со останатите во групата за дуелот со Сити, е сега

Гвардиола: Не знам како да ги сопрам Меси, Мбапе и Нејмар

Гвардиола: Не знам како да ги сопрам Меси, Мбапе и Нејмар

Пеп Гвардиола вели дека не знае како да ги сопре Лионел Меси, Килијан Мбапе и Нејмар подготвувајќи се за гостувањето на Манчестер сити кај Пари Сен-Жермен во Лигата на шампионите во вторник. Пред дуелот на можеби најбогатите светски фудбалски клубови, Гвардиола знае дека нападот на неговиот ривал Маурисио Почетино е неверојатен. „Не знам. Таков квалитет,

ПСЖ против Сити со Меси и Верати во составот

ПСЖ против Сити со Меси и Верати во составот

Тренерот на Пари Сен Жермен Мануел Пелегрини ќе ги има на располагање Лионел Меси и Марко Верати за дуелот со Манчестер Сити во вторник во 2. коло на Лигата на шампионите. Претходните денови беше прашање дали Лео ќе може да игра поради повредата од мечот со Лион, но сега е решено, ако нема изненадување Меси и Верати ќе бидат во тимот. „ Состојбата

Покетино: Не можам да потврдам дека Меси ќе игра

Покетино: Не можам да потврдам дека Меси ќе игра

Т ренерот на ПСЖ, Маурисио Покетино зборуваше на пресконференцијата пред утрешниот меч со Манчестер Сити во Лигата на шампиони. Секако едно од првите прашања на новинарите беше дали Лео Меси ќе биде спремен за дуелот со „граѓаните“. „Меси е заедно со останатите во групата за дуелот со Сити, ни не можам да потврдам дека ќе игра. Да кажам дека утре играме