притисни ентер »

Нелоски: Заев или не знае економија или ШИРИ ДЕЗИНФОРМАЦИИ

Нелоски: Заев или не знае економија или ШИРИ ДЕЗИНФОРМАЦИИ

Слушајќи ја веселата математика на Заев имам една нејаснотија, дали човекот незнае економија или шири дезинформаци, вели Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ. Кога збориме за поддршка на реалниот сектор, неколку податоци за нештата да бидат појасни. За полесно да сфати Заев ќе земам пример со 1 вработен што зема НЕТО плата од 25 илјади денари. За тој вработен

Нелоски: Заев или не знае економија или ШИРИ ДЕЗИНФОРМАЦИИ

Нелоски: Заев или не знае економија или ШИРИ ДЕЗИНФОРМАЦИИ

Слушајќи ја веселата математика на Заев имам една нејаснотија, дали човекот незнае економија или шири дезинформаци, вели Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ. Кога збориме за поддршка на реалниот сектор, неколку податоци за нештата да бидат појасни. За полесно да сфати Заев ќе земам пример со 1 вработен што зема НЕТО плата од 25 илјади денари. За тој вработен

ВМРО-ДПМНЕ: Заев вели дека треба да се штеди, а власта троши за 4 дена 8 милиони денари за патувања

ВМРО-ДПМНЕ: Заев вели дека треба да се штеди, а власта троши за 4 дена 8 милиони денари за патувања

Не е солидарност кога Заев вели дека треба да се штеди, а власта троши за 4 дена 8 милиони денари за патувања и репрезентација. Не е солидарност кога неспособноста на владата ќе сака да ја наплати врз грбот на работниците, се вели во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто на Зоран Заев „Не е солидарност кога министрите и директорите кои претходно земале

ВМРО-ДПМНЕ: Не е солидарност да се крати од платата на работниците

ВМРО-ДПМНЕ: Не е солидарност да се крати од платата на работниците

Не е солидарност кога Заев вели дека треба да се штеди, а власта троши за 4 дена 8 милиони денари за патувања и репрезентација, велат од ВМРО-ДПМНЕ и додаваат дека не е солидарност кога неспособноста на владата ќе сака да ја наплати врз грбот на работниците. - Не е солидарност кога министрите и директорите кои претходно земале 3 или 4 пати поголема

ВМРО-ДПМНЕ: Не е солидарност да се крати од платата на работниците

ВМРО-ДПМНЕ: Не е солидарност да се крати од платата на работниците

Не е солидарност кога Заев вели дека треба да се штеди, а власта троши за 4 дена 8 милиони денари за патувања и репрезентација, велат од ВМРО-ДПМНЕ и додаваат дека не е солидарност кога неспособноста на владата ќе сака да ја наплати врз грбот на работниците. - Не е солидарност кога министрите и директорите кои претходно земале 3 или 4 пати поголема

Нелоски за Заев: Човекот не знае економија или шири дезинформации!

Нелоски за Заев: Човекот не знае економија или шири дезинформации!

Нелоски за Заев: Човекот не знае економија или шири дезинформации! Слушајќи ја веселата математика на Заев имам една нејаснотија, дали човекот незнае економија или шири дезинформации⁉️ Кога збориме за поддршка на реалниот сектор, неколку податоци за нештата да бидат појасни. За полесно да сфати Заев ќе земам пример со 1 вработен што зема НЕТО плата

Нелоски: Заев не знае економија или шири дезинформации

Нелоски: Заев не знае економија или шири дезинформации

Нелоски: Заев не знае економија или шири дезинформации Слушајќи ја веселата математика на Заев имам една нејаснотија, дали човекот незнае економија или шири дезонформации⁉️ Кога збориме за поддршка на реалниот сектор, неколку податоци за нештата да бидат појасни. За полесно да сфати Заев ќе земам пример со 1 вработен што зема НЕТО плата од 25 илјади

ВМРО-ДПМНЕ: Бараме повлекување на мерката за кратење плати

ВМРО-ДПМНЕ: Бараме повлекување на мерката за кратење плати

Не е солидарност кога Заев вели дека треба да се штеди, а власта троши за 4 дена 8 милиони денари за патувања и репрезентација, велат од ВМРО-ДПМНЕ во реакција на интервјуто на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за МРТ. Оттаму објаснуваат дека не е солидарност кога, како што велат, неспособноста на владата ќе сака да ја наплати врз грбот на работниците

Не е солидарност да се крати од платата на работниците, а оние со привремени вработувања да седат дома и земаат плата, бараме повлекување на мерката за кратење плати

Не е солидарност да се крати од платата на работниците, а оние со привремени вработувања да седат дома и земаат плата, бараме повлекување на мерката за кратење плати

Не е солидарност кога Заев вели дека треба да се штеди, а власта троши за 4 дена 8 милиони денари за патувања и репрезентација. Не е солидарност кога неспособноста на владата ќе сака да ја наплати врз грбот на работниците. Не е солидарност кога министрите и директорите кои претходно земале 3 или 4 пати поголема плата ќе рече Заев дека треба да „стиснат

ВМРО-ДПМНЕ: Не е солидарност да се крати од платата на работниците, а оние со привремени вработувања да седат дома и земаат плата, бараме повлекување на мерката за кратење плати

ВМРО-ДПМНЕ: Не е солидарност да се крати од платата на работниците, а оние со привремени вработувања да седат дома и земаат плата, бараме повлекување на мерката за кратење плати

Не е солидарност кога Заев вели дека треба да се штеди, а власта троши за 4 дена 8 милиони денари за патувања и репрезентација. Не е солидарност кога неспособноста на владата ќе сака да ја наплати врз грбот на работниците. Не е солидарност кога министрите и директорите кои претходно земале 3 или 4 пати поголема плата ќе рече Заев дека треба да „стиснат

ВМРО-ДПМНЕ: Катастрофалното менаџирање на СДСМ чини човечки животи и економски колапс

ВМРО-ДПМНЕ: Катастрофалното менаџирање на СДСМ чини човечки животи и економски колапс

Неспособноста, расипништвото и корумпираноста на Заев и неговите соработници, не смее да се плаќа со пари од џебот на работниците кои едвај преживуваат, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ на прес конференцијата на Костадинов. Од партијата велат дека СДСМ безмилосно ги троши парите на граѓаните, и најавува кратење на платите на работниците и администрацијата.

ВМРО-ДПМНЕ: Катастрофалното менаџирање на СДСМ чини човечки животи и економски колапс

ВМРО-ДПМНЕ: Катастрофалното менаџирање на СДСМ чини човечки животи и економски колапс

Неспособноста, расипништвото и корумпираноста на Заев и неговите соработници, не смее да се плаќа со пари од џебот на работниците кои едвај преживуваат. СДСМ безмилосно ги троши парите на граѓаните, и најавува кратење на платите на работниците и администрацијата. Вистината од далеку се гледа, без Костадин Костадинов да шири лаги од партиската говорница

Заев за субвенционирање на гарантирана минимална плата, СДСМ не отстапува од намалување во администрацијата

Заев за субвенционирање на гарантирана минимална плата, СДСМ не отстапува од намалување во администрацијата

Претседателот на СДСМ Зоран Заев на состанокот со своите колеги од ПЕС (Партија на европските социјалисти) преку видео-конференција најави дека за време на кризата на сите вработени во приватниот сектор ќе им се гарантира минимална плата субвенционирана од државата, како и даночни олеснувања за сите компании зафатени од кризата, пренесе МИА. На состанокот

Заев популистот vs Заев економистот

Заев популистот vs Заев економистот

Во борбата на пазарот на гласови, како што би рекол екс-премиерот Зоран Заев, владејачкиот СДСМ веќе не бира средства. По денешната прес-конференција на партискиот портпарол Костадин Костадинов, веќе не е јасно дали СДСМ е власт или во опозиција и дали лидерот Зоран Заев како популист е против Зоран Заев како економист? И тоа во време кога целиот свет,

ВМРО-ДПМНЕ: Катастрофалното менаџирање на СДСМ чини човечки животи и економски колапс

ВМРО-ДПМНЕ: Катастрофалното менаџирање на СДСМ чини човечки животи и економски колапс

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов „Неспособноста, расипништвото и корумпираноста на Заев и неговите соработници, не смее да се плаќа со пари од џебот на работниците кои едвај преживуваат. СДСМ безмилосно ги троши парите на граѓаните, и најавува кратење на платите на работниците и администрацијата. Вистината

Интервју со лидерот на СДСМ Зоран Заев

Интервју со лидерот на СДСМ Зоран Заев

Embedded video for Интервју со лидерот на СДСМ Зоран Заев Лидерот на СДСМ Зоран Заев останува на својот предлог за намалување на платите во јавниот сектор како мерка против последиците од корона вирусот. Во интервјуто за Сител вели дека одлуката е на Владата, но дека не е време за популизам туку време за спас на економијата.

СРЕЌА ШТО ГО НЕМА: Оливаер Спасовски е подобар премиер од Заев

СРЕЌА ШТО ГО НЕМА: Оливаер Спасовски е подобар премиер од Заев

Техничката влада која сега има мандат ја добивме благодарение на изборниот процес и, во таа состојба, ни се случи епидемијата со корона вирус. Во техничката влада има само еден министер од опозицијата, Наќе Чулев министер за внатрешни работи, кој освен обезбедување на полицискиот час и изолацијата во вонредната состојба нема други надлежности па така

СРЕЌА ШТО ГО НЕМА: Оливаер Спасовски е подобар премиер од Заев

СРЕЌА ШТО ГО НЕМА: Оливаер Спасовски е подобар премиер од Заев

Техничката влада која сега има мандат ја добивме благодарение на изборниот процес и, во таа состојба, ни се случи епидемијата со корона вирус. Во техничката влада има само еден министер од опозицијата, Наќе Чулев министер за внатрешни работи, кој освен обезбедување на полицискиот час и изолацијата во вонредната состојба нема други надлежности па така

ВМРО-ДПМНЕ: Предлагаме сет на мерки кои ќе придонесат за стабилизирање на економијата без работниците тоа да го почувствуваат на својот грб

ВМРО-ДПМНЕ: Предлагаме сет на мерки кои ќе придонесат за стабилизирање на економијата без работниците тоа да го почувствуваат на својот грб

„Здравјето на граѓаните и обезбедувањето економска егзистенција за нив, мораат да бидат поважни од личното богатење и расипништвото на функционерите на СДСМ. Во периодот кога Република Македонија се соочува со здравствена и економска криза, СДСМ е посветен на остварување на лични интереси и трошење на буџетски пари“, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Во периодот

ВМРО-ДПМНЕ: ШЕКЕРИНСКА ТРОШИ ДРЖАВНИ ПАРИ ПАТУВАЊА, додека Македонија се соочува со здравствена и економска криза

ВМРО-ДПМНЕ: ШЕКЕРИНСКА ТРОШИ ДРЖАВНИ ПАРИ ПАТУВАЊА, додека Македонија се соочува со здравствена и економска криза

Здравјето на граѓаните и обезбедувањето економска егзистенција за нив, мораат да бидат поважни од личното богатење и расипништвото на функционерите на СДСМ.Во периодот кога Република Македонија се соочува со здравствена и економска криза, СДСМ е посветен на остварување на лични интереси и трошење на буџетски пари, велат од ВМРО-ДПМНЕ во нивното соопштение