притисни ентер »

Мала луксузна населба се гради во Сарај – вили со базени, хотел, ресторани, спа-центри

Мала луксузна населба се гради во Сарај – вили со базени, хотел, ресторани, спа-центри

На 150.000 метри квадратни, во близина на Скопје, во Општина Сарај, се градат 142 луксузни вили со базени, широки дворови и огромен парк во близина. Реализацијата на оваа елитна населба наречена комплекс „Планет“’ почна во ноември лани, со изградба на пристапен пат. Денеска, таму присуствуваат премиерот Зоран Заев, претседателот на Собранието Талат