притисни ентер »

КАПКАТА КОЈА ЈА ПРЕЛИ ЧАШАТА Вилијам ја коментираше пресметаната постапка на Меган

КАПКАТА КОЈА ЈА ПРЕЛИ ЧАШАТА Вилијам ја коментираше пресметаната постапка на Меган

Навреден од целата идеја Уште од напуштањето на кралското семејство, Меган Маркл и принцот Хари постојано ги пополнуваат насловите со негативни критики од јавноста и кралското семејство. Наскоро излегува книга за животот на двајцата „отфрлени“ сопружници, на која исто така се осврна и братот на Хари, 38-годишниот принц Вилијам. Имено, постариот брат

Меган го загуби спорот со „Мејл он сандеј“, мора да плати 67.000 фунти

Меган го загуби спорот со „Мејл он сандеј“, мора да плати 67.000 фунти

Поранешната актерка и војвотка од Сасекс, Меган Маркл (38), го тужеше „Мејл он сандеј“ минатата година за двa текста во печатена форма и три во онлајн-издание поради писмата што му ги испратила на својот татко пред свадбата со принцот Хари (35) во мај 2018 година. Но, таа го загуби спорот. Меган Маркл треба да плати повеќе од 67.000 фунти судски трошоци

Меган го загуби спорот со „Мејл он сандеј“, мора да плати 67.000 фунти

Меган го загуби спорот со „Мејл он сандеј“, мора да плати 67.000 фунти

Поранешната актерка и војвотка од Сасекс, Меган Маркл (38), го тужеше „Мејл он сандеј“ минатата година за двa текста во печатена форма и три во онлајн-издание поради писмата што му ги испратила на својот татко пред свадбата со принцот Хари (35) во мај 2018 година. Но, таа го загуби спорот. Меган Маркл треба да плати повеќе од 67.000 фунти судски трошоци

Меган го загуби спорот со „Мејл он сандеј“, мора да плати 67.000 фунти

Меган го загуби спорот со „Мејл он сандеј“, мора да плати 67.000 фунти

Поранешната актерка и војвотка од Сасекс, Меган Маркл (38), го тужеше „Мејл он сандеј“ минатата година за двa текста во печатена форма и три во онлајн-издание поради писмата што му ги испратила на својот татко пред свадбата со принцот Хари (35) во мај 2018 година. Но, таа го загуби спорот. Меган Маркл треба да плати повеќе од 67.000 фунти судски трошоци

Меган Маркл треба плати судски трошоци, откако судот делумно ја отфрли нејзината тужба

Меган Маркл треба плати судски трошоци, откако судот делумно ја отфрли нејзината тужба

Меган Маркл ќе мора да плати 88.629 евра судски трошоци поради делумно отфрлање на спорот против издавачот на таблоидот „Мејл он сандеј“. Таа го обвинува издавачот на „Мејл он сандеј “ за намерно мешање во односите меѓу неа и нејзиниот татко, како и за поттикнување на нетрпеливост. Тужбата на Маркл е во врска со објавување на писмото што таа го напишала

Меган Маркл го загуби еден од најважните судски спорови

Меган Маркл го загуби еден од најважните судски спорови

Меган Маркл го загуби еден од најважните судски спорови Поранешната актерка и војвотка од Сасекс, Меган Маркл (38) минатата година го тужеше „The Mail on Sunday“ за два текста во печатено и три во онлајн издание поради нејзините писма кои му ги испраќала на својот татко пред свадбата со принцот Хари во мај 2018 година. Но, го изгуби спорот. Меган сега

Меган го загуби судскиот спор  за лошиот однос со татко ѝ

Меган го загуби судскиот спор за лошиот однос со татко ѝ

Поранешната актерка и војвотка од Сасекс Меган Маркл (38) лани  го тужеше „The Mail on Sunday“ за два текста во печатено и три во онлајн издание поради нејзините писма кои му ги испраќала на својот татко пред свадбата со принцот Хари во мај 2018 година. Но, го изгуби спорот. Меган сега мора да плати повеќе … Continue reading Меган го загуби судскиот

Меган Маркл ја загуби правната битка со таблоидот: Ќе треба да плати 87.000 долари

Меган Маркл ја загуби правната битка со таблоидот: Ќе треба да плати 87.000 долари

Бившата војвотка од Сасекс Меган Маркл го тужеше таблоидот „Мејл он сандеј“ за објавување извадоци од приватното писмо што таа му го испратила на нејзиниот татко Томас Маркл , притоа изоставувајќи некои делови, но по се’ изгледа дека таа ќе мора да плати 87.000 долари отштета (67.000 фунти) за судските трошоци од спорот во мај, во текот на кој судот

Меган Маркл го изгуби спорот со британските медиуми, еве колкава штета треба да плати

Меган Маркл го изгуби спорот со британските медиуми, еве колкава штета треба да плати

фото: Профимедиа Поранешната актерка и војвотка од Сасекс, Меган Маркл минатата година тужеше два весници и три оналајн портали на компанијата „The Mail on Sunday“ која ги објави писмата кои Меган ги праќала на нејзиниот татко пред веначвката со Хари. Меѓутоа, Маркл сега го изгуби и спорот. Таа сега мора да плати повеќе од 67 000 фунти за судски трошоци

Меган Маркл изгуби еден од најважните спорови и треба да плати 67,000 фунти судски трошоци

Меган Маркл изгуби еден од најважните спорови и треба да плати 67,000 фунти судски трошоци

Поранешната актерка и војвотка од Сасекс, Меган Маркл (38) ги тужеше „The Mail on Sunday“ минатата година за две статии во печатена форма и три во он-лајн издание, а сето тоа заради нејзините писма што ги испрати на нејзиниот татко пред нејзината свадба на принцот Хари (35) во мај 2018 година. Но, сега таа го загуби спорот. Меган Маркл сега треба да

Меган Маркл ја изгуби првата рунда од правната битка: Ќе мора да плати 67.000 долари оштета

Меган Маркл ја изгуби првата рунда од правната битка: Ќе мора да плати 67.000 долари оштета

Меган Маркл ќе мора да му плати 87.000 долари отштета на „Mail on Sunday“ за судските трошоци од спорот во мај, во текот на кој судот отфрли дел од нејзината тужба против таблоидот. Портпаролот на Меган потврдил дека таа ќе го плати износот на правните трошоци. Маркл го тужеше „Mail on Sunday“ за објавување извадоци од приватното писмо што таа му го

Меган Маркл ја изгуби судската битка со таблоидот: Ќе мора да плати 87.000 долари оштета

Меган Маркл ја изгуби судската битка со таблоидот: Ќе мора да плати 87.000 долари оштета

Меган Маркл ќе мора да му плати 87.000 долари отштета на „Mail on Sunday“ за судските трошоци од спорот во мај, во текот на кој судот отфрли дел од нејзината тужба против таблоидот. Портпаролот на Меган потврдил дека таа ќе го плати износот на правните трошоци. Маркл го тужеше „Mail on Sunday“ за објавување извадоци од приватното писмо што таа му го

„Ја сакам неа, не го сакам она во што таа се претвори“: Таткото на Меган Маркл повторно суров кон својата ќерка!

„Ја сакам неа, не го сакам она во што таа се претвори“: Таткото на Меган Маркл повторно суров кон својата ќерка!

По повод новата книга, која наскоро ќе ја види светлината на денот, открива непознати детали за кралското семејство, се огласи и таткото на сопругата на Принцот Хари. Отфрлениот татко на Меган Маркл, Томас Маркл, остро ја искритикува својата ќерка и Хари за нивната наводна улога во креирањето на оваа книга. Тој им рече дека не можат да изберат полош

Ја сакам, но не онаква каква што е сега: Отфрлениот татко на Меган Маркл повторно суров кон неговата ќерка

Ја сакам, но не онаква каква што е сега: Отфрлениот татко на Меган Маркл повторно суров кон неговата ќерка

По повод новата книга, која ќе ја види светлината на денот и открива непознати детали за кралското семејство, се огласи и татко и на сопругата на принцот Хари. Целиот свет зборува за книгата,  која го има симболичкиот наслов „Во потрага по слобода“ и открива бројни пикантерии од животот на британското кралско семејство. По повод книгата проговори и