притисни ентер »

(Фото) Халкидики по страшното невреме во кое загинаа седум лица

(Фото) Халкидики по страшното невреме во кое загинаа седум лица

Најмалку седум луѓе, меѓу кои шест туристи, загинаа во невремето што синоќа го зафати грчкиот полуостров Халкидики, во екот на туристичката сезона. Локалните медиуми објавија дека 120 луѓе побарале медицинска помош. Фото: ЕПА Поради нерасчистени патишта, пад на дрвја и проблеми со снабдувањето на електрична енергија во регионот, локалните власти препорачуваат

Хоророт на Халкидики снимен од воздух: Ова се вистинските размери на катастрофата што ја погоди Грција

Хоророт на Халкидики снимен од воздух: Ова се вистинските размери на катастрофата што ја погоди Грција

Бројот на загинати во силното невреме на Халикидики порасна на седум откако денеска е пронајдено телото на маж во областа меѓу Созопол и Неа Каликратија, јавува Катимерини, Објавени се и првите фотографии од Халкидики снимени од воздух. Форензичарите ќе истражуваат дали телото му припаѓа на 62-годишниот рибар која исчезна во морето кај Каликратија

(Фото) Халкидики по страшното невреме во кое загинаа седум лица

(Фото) Халкидики по страшното невреме во кое загинаа седум лица

Најмалку седум луѓе, меѓу кои шест туристи, загинаа во невремето што синоќа го зафати грчкиот полуостров Халкидики, во екот на туристичката сезона. Локалните медиуми објавија дека 120 луѓе побарале медицинска помош. Фото: ЕПА Поради нерасчистени патишта, пад на дрвја и проблеми со снабдувањето на електрична енергија во регионот, локалните власти препорачуваат

(Фото) Халкидики по страшното невреме во кое загинаа седум лица

(Фото) Халкидики по страшното невреме во кое загинаа седум лица

Најмалку седум луѓе, меѓу кои шест туристи, загинаа во невремето што синоќа го зафати грчкиот полуостров Халкидики, во екот на туристичката сезона. Локалните медиуми објавија дека 120 луѓе побарале медицинска помош. Фото: ЕПА Поради нерасчистени патишта, пад на дрвја и проблеми со снабдувањето на електрична енергија во регионот, локалните власти препорачуваат

Овие фотографии се доказ за големиот ужас: Халкидики брои жртви ден по невремето

Овие фотографии се доказ за големиот ужас: Халкидики брои жртви ден по невремето

Овие фотографии се доказ за големиот ужас: Халкидики брои жртви ден по невремето Објавени се првите фотографии направени по апокалипсата која се случи на Халкидики во Грција. Седум луѓе, од кои шест туристи, загинаа во невремето што синоќа го зафати грчкиот полуостров Халкидики. По невремето 120 луѓе побарале лекарска помош. Властите советуваат луѓето

ФОКУС НА ДЕНОТ: Невреме во Преспа, апокалипса во Грција

ФОКУС НА ДЕНОТ: Невреме во Преспа, апокалипса во Грција

Невремето кое го зафати југозападниот дел од земјава вчера ја затвори плажата во Долно Дупени. На својот Фејсбук профил тие пишуваат дека големото невреме го разорало Дупени. Следните 4-5 дена нема да работеле затоа што ќе мора да оспособат барем дел од плажата за повторно користење. Струја вчера немало на плажата, многу електрични столбови биле искинати,

ФОТО: Ужасот на Халкидики снимен од воздух - откриено зошто не било дадено предупредување за бура

ФОТО: Ужасот на Халкидики снимен од воздух - откриено зошто не било дадено предупредување за бура

Бројот на загинатите во силното невреме на Халкидики порасна на седум откако денеска беше пронајдено телото на маж во областа меѓу Созопол и Неа Каликратија, јавува Катимерини. Објавени се и први фотографии од Халкидики снимени од воздух. Форензичарите ќе испитаат дали телото му припаѓа на 62-годишен рибар, кој исчезнал во морето кај Каликратија во

(ФОТО) Еве како изгледа Халкидики по големото невреме

(ФОТО) Еве како изгледа Халкидики по големото невреме

Објавени се првите фотографии направени по апокалипсата која се случи на Халкидики во Грција. Седум луѓе, од кои шест туристи, загинаа во невремето што синоќа го зафати грчкиот полуостров Халкидики. По невремето 120 луѓе побарале лекарска помош. Властите советуваат луѓето во регионот да не се движат без причина додека трае расчистувањето и додека да

Вонредна состојба на Халкидики - загинаа шест туристи, десетици се повредени

Вонредна состојба на Халкидики - загинаа шест туристи, десетици се повредени

Embedded video for Вонредна состојба на Халкидики - загинаа шест туристи, десетици се повредени Шест лица загинаа, а едно се води за исчезнато, а над стотина се повредени во синоќешното силно невреме што го зафати грчкиот полуостров Халкидики.

„Ве молам помогнете ми, децата ми се во Пефкохори“ - загрижени родители си ги бараат најмилите во Грција

„Ве молам помогнете ми, децата ми се во Пефкохори“ - загрижени родители си ги бараат најмилите во Грција

Голем број загрижени родители чии деца се наоѓаат на грчките летувалишта, од синоќа на друштвените мрежи молат за информации за ситуацијата на местата во кои им се децата, бидејќи телефоните не работат, а и интернет врските прекинуваат. -Ве молам за информација, децата ни се во камп во Неа Фокеа. Немаме никакви вести и телефоните не работат. Знае ли

НА ХАЛКИДИКИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА: Ова се жртвите, еве како загинале! (Видео)

НА ХАЛКИДИКИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА: Ова се жртвите, еве како загинале! (Видео)

Седум лица загинаа во страшното невреме на северот на Грција. На полуостровот Халкидики е прогласена вонредна состојба. Директорот на медицинскиот центар во Неа Мудања, Атанасиос Калцас изјавил дека во болницата е примен голем број луѓе, а дека најмладиот пациент е 8-месечно бебе. Од полицијата, пак, изјавиле дека меѓу загинатите има двајца постари

Расте бројот на жртви од невремето во Грција

Расте бројот на жртви од невремето во Грција

Седум луѓе загинаа во невремето во Грција. Како што пренесува Катимерини , последната жртва е пронајдена кај брегот на Неа Каликратиа и се проверува дали станува збор за 62 годишниот рибар што претходно беше прогласен за исчезнат. Портпаролот на грчката влада, Стелиот Пецас изјави дека на регионот ќе му биде овозможена финансиска помош од владата.

Пецас: Повредени 23 лица во невремето на Халкидики, повеќето од нив туристи

Пецас: Повредени 23 лица во невремето на Халкидики, повеќето од нив туристи

Освен шестмината загинати и едно исчезнато лице во морето по невремето на Халкидики, хоспитализирани се 23 повредени лица, од кои една 72-годишна жена се наоѓа во критична состојба, информираше портпаролот на грчката влада Стелиос Пецас на денешниот вонреден брифинг со новинарите за ситуацијата во северниот дел на земјата. Пецас, одговарајќи на прашањето

Пронајдена седма жртва од невремето во грција, речиси цел Халкидики без струја

Пронајдена седма жртва од невремето во грција, речиси цел Халкидики без струја

Бројот на загинати во вчерашното невреме на Халкидики порасна на седум, откако беше пронајдено уште едно тело во областа меѓу Созополи и Неа Каликратија. Властите веруваат дека станува збор за 62-годишниот рибар, кој исчезна во морето токму во таа област. Претходно беше потврдено дека во невремето загинале чешка двојка, како и двајца романски и двајца

Пронајдена седма жртва од невремето во грција, речиси цел Халкидики без струја

Пронајдена седма жртва од невремето во грција, речиси цел Халкидики без струја

Бројот на загинати во вчерашното невреме на Халкидики порасна на седум, откако беше пронајдено уште едно тело во областа меѓу Созополи и Неа Каликратија. Властите веруваат дека станува збор за 62-годишниот рибар, кој исчезна во морето токму во таа област. Претходно беше потврдено дека во невремето загинале чешка двојка, како и двајца романски и двајца

Бројот на загинати во невремето на Халкидики се искачи на седум

Бројот на загинати во невремето на Халкидики се искачи на седум

Бројот на загинати во вчерашното невреме што го зафати регионот на Халкидики се искачи на седум. Како што пренесува Катимерини , последната жртва била пронајдена кај брегот на Неа Каликратиа и се испитува дали станува збор за 62 годишниот рибар што претходно беше прогласен за исчезнат. Во меѓувреме, портпаролот на грчката влада, Стелиот Пецас соопшти

Се зголеми бројот на жртви од невремето на Халкидики

Се зголеми бројот на жртви од невремето на Халкидики

Се зголеми бројот на жртви од невремето на Халкидики Пронајдено е уште едно тело по синоќешното невреме на Халкидики, пишува грчкиот портал „ Њуз 24 7 “. Сè уште не е потврден идентитетот на загинатото лице, чие тело било пронајдено во Созополи (место под Неа Каликратија). Се трага и по исчезнатиот морнар кај Каликтартија, а хоспитализирани се 23 повредени

Пронајдено уште едно тело, расте бројот на загинати во невремето на Халкидики

Пронајдено уште едно тело, расте бројот на загинати во невремето на Халкидики

Властите веруваат дека станува збор за 62-годишниот рибар. Бројот на загинати во вчерашното невреме на Халкидики порасна на седум, откако беше пронајдено уште едно тело во областа меѓу Созополи и Неа Каликратија. Властите веруваат дека станува збор за 62-годишниот рибар, кој исчезна во морето токму во таа област. Претходно беше потврдено дека во невремето

Расте бројот на загинати на Халкидики по вчерашното невреме

Расте бројот на загинати на Халкидики по вчерашното невреме

Бројот на загинати во вчерашното невреме што го зафати регионот на Халкидики се искачи на седум. Како што пренесува Катимерини, последната жртва била пронајдена кај брегот на Неа Каликратиа и се испитува дали станува збор за 62 годишниот рибар што претходно беше прогласен за исчезнат. Во меѓувреме, портпаролот на грчката влада, Стелиот Пецас соопшти