притисни ентер »

Пандемијата ја зеде најмладата жртва во Битола

Пандемијата ја зеде најмладата жртва во Битола

Пандемијата на ковид-19 ја зеде и најмладата жртва во Битола. На Инфективната клиника во Скопје почина 27-годишно момче, кое пред само неколку дена беше тестирано и се покажа дека е позитивно на ковид-19. Момчето пред неколку дена беше хоспитализирано на Клиничката болница во Битола и потоа поради компликации беше префрлено на лекување на Инфективната

27 ГОДИШНО МЛАДО МОМЧЕ почина од коронавирусот

27 ГОДИШНО МЛАДО МОМЧЕ почина од коронавирусот

Дваесет и седумгодишно момче од Битола позитивно на Ковид-19 починало на Инфективната клиника во Скопје. Информацијата ја објави ТВ 21 . На инфективната клиника во Скопје било префрлено откако претходно било хоспитализирано во Ковид Центарот во Битола. Повеќето луѓе кои досега починаа од вирусот се повозрасни граѓани.

27 ГОДИШНО МЛАДО МОМЧЕ почина од коронавирусот

27 ГОДИШНО МЛАДО МОМЧЕ почина од коронавирусот

Дваесет и седумгодишно момче од Битола позитивно на Ковид-19 починало на Инфективната клиника во Скопје. Информацијата ја објави ТВ 21 . На инфективната клиника во Скопје било префрлено откако претходно било хоспитализирано во Ковид Центарот во Битола. Повеќето луѓе кои досега починаа од вирусот се повозрасни граѓани.

27-годишно момче позитивно на Ковид-19 почина на Инфективна

27-годишно момче позитивно на Ковид-19 почина на Инфективна

На Инфективната клиника во Скопје почина 27-годишно момче од Битола позитивно на Ковид-19. Од Министерството за здравство за „Фокус“ ја потврдуваат информацијата и објаснуваат дека момчето како дете било лекувано од еден вид на леукемија која оставила тешки имунолошки оштетувања и тоа било причина за тешката ковид болест. -Починатиот пациент 27-годишно

Од ковид-19 почина 27-годишно момче од Битола, претходно имал малигно заболување

Од ковид-19 почина 27-годишно момче од Битола, претходно имал малигно заболување

На Инфективната клиника во Скопје почина 27-годишно момче од Битола, кое претходно се лекувало од малигно заголување, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од Министерството за здравство. „Починатиот пациент 27 годишно момче, хоспитализиран бил на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби од 27 јули. Пациентот како дете бил лекуван од малигна болест

Од ковид-19 почина 27-годишно момче од Битола, претходно имал малигно заболување

Од ковид-19 почина 27-годишно момче од Битола, претходно имал малигно заболување

На Инфективната клиника во Скопје почина 27-годишно момче од Битола, кое претходно се лекувало од малигно заголување, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК од Министерството за здравство. „Починатиот пациент 27 годишно момче, хоспитализиран бил на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби од 27 јули. Пациентот како дете бил лекуван од малигна болест

ТВ 21: 27-годишно момче почина на Инфективната клиника во Скопје

ТВ 21: 27-годишно момче почина на Инфективната клиника во Скопје

На Инфективната клиника во Скопје почина 27 годишно момче од Битола кое било позитивно на коронавирус, пишува ТВ21. На инфективната клиника во Скопје било префрлено откако претходно било хоспитализирано во Ковид Центарот во Битола. Работело во познат кафе бар во самиот центар на Битола.

Почина 27 годишно момче од Битола на Инфективната клиника во Скопје

Почина 27 годишно момче од Битола на Инфективната клиника во Скопје

Почина 27 годишно момче од Битола на Инфективната клиника во Скопје На Инфективната клиника во Скопје почина 27 годишно момче од Битола кое било позитивно на коронавирус, пишува ТВ21. На инфективната клиника во Скопје било префрлено откако претходно било хоспитализирано во Ковид Центарот во Битола. Работело во познат кафе бар во самиот центар на Битола

Mладо момче почина од коронавирусот

Mладо момче почина од коронавирусот

Дваесет и седумгодишно момче од Битола позитивно на Ковид-19 починало на Инфективната клиника во Скопје. Информацијата ја објави ТВ 21 . На инфективната клиника во Скопје било префрлено откако претходно било хоспитализирано во Ковид Центарот во Битола. Повеќето луѓе кои досега починаа од вирусот се повозрасни граѓани.

Почина 27 годишно момче од Битола на Инфективната клиника во Скопје

Почина 27 годишно момче од Битола на Инфективната клиника во Скопје

Почина 27 годишно момче од Битола на Инфективната клиника во Скопје На Инфективната клиника во Скопје почина 27 годишно момче од Битола кое било позитивно на коронавирус, пишува ТВ21. На инфективната клиника во Скопје било префрлено откако претходно било хоспитализирано во Ковид Центарот во Битола. Работело во познат кафе бар во самиот центар на Битола

27 годишно момче од Битола пoчинa на Инфeктивнaтa клиникa во Скопје

27 годишно момче од Битола пoчинa на Инфeктивнaтa клиникa во Скопје

27 годишно момче од Битола позитивно на коронавирус, почина на Инфективната клиника во Скопје. На инфективната клиника во Скопје било префрлено откако претходно било хоспитализирано во Ковид Центарот во Битола. Во скопската инфективна клиника било донесено на 27-ми јули. Работело во познат кафе бар во центарот на Битола. The post 27 годишно момче од

Дваесет и седумгодишно момче почина на Инфективна, како дете бил лекуван од малигна болест

Дваесет и седумгодишно момче почина на Инфективна, како дете бил лекуван од малигна болест

Дваесет и седумгодишно момче од Битола позитивно на Ковид-19 починало на Инфективната клиника во Скопје. Информацијата ја објави ТВ 21. Од Министерството за здравство за „Фокус“ ја потврдуваат информацијата и објаснуваат дека момчето како дете било лекувано од еден вид на леукемија која оставила тешки имунолошки оштетувања и тоа било причина за тешката

Почина 27-годишно момче од Битола од коронавирусот

Почина 27-годишно момче од Битола од коронавирусот

Дваесет и седумгодишно момче од Битола,  починало на Инфективната клиника како последица на компликации од коронавирусот, објави ТВ 21 . Момчето било донесено на Инфективна на 27 јули а претходно хоспитализирано во ковид центарот во Битола. Момчето работело во кафуле во Битола. Прочитајте и... Која дама ќе му го чува грбот на Џо Бајден?

Дваесет и седумгодишно момче од Битола почина од коронавирус

Дваесет и седумгодишно момче од Битола почина од коронавирус

Дваесет и седумгодишно момче од Битола,  починало на Инфективната клиника како последица на компликации од коронавирусот, објави ТВ 21 . Момчето било донесено на Инфективна на 27 јули а претходно хоспитализирано во ковид центарот во Битола. Момчето работело во кафуле во Битола.

27 годишно момче од Битола почина на Инфективна клиника од коронавирус

27 годишно момче од Битола почина на Инфективна клиника од коронавирус

На Инфективната клиника во Скопје почина 27 годишно момче од Битола кое било позитивно на коронавирус, пишува ТВ21. На инфективната клиника во Скопје било префрлено откако претходно било хоспитализирано во Ковид Центарот во Битола. Работело во познат кафе бар во самиот центар на Битола.

27 годишно момче од Битола почина на Инфективната клиника во Скопје

27 годишно момче од Битола почина на Инфективната клиника во Скопје

27 годишно момче од Битола позитивно на коронавирус, почина на Инфективната клиника во Скопје. - Реклама - На инфективната клиника во Скопје било префрлено откако претходно било хоспитализирано во Ковид Центарот во Битола. - Реклама - - Реклама - - Реклама -

И „најхрабрите“ битолчани стануваат плашливи кога ќе се соочат со ковид-19

И „најхрабрите“ битолчани стануваат плашливи кога ќе се соочат со ковид-19

Денешната бројка од осуммина позитивни на ковид-19 во Битола ги преплаши битолчани. Градот, кој до пред извесно време беше без позитивни на ковид-19 и кој до пред извесно време цели 14 дена немаше ниту еден позитивен случај, сега секој ден бележи од едно до пет инфицирани лица. Тоа поттикна шпекулации во градот под Пелистер за бројот на позитивни на