притисни ентер »

ВИДЕО: Нуров и Вејсели поразени на стартот на ЕП во борење во Италија

ВИДЕО: Нуров и Вејсели поразени на стартот на ЕП во борење во Италија

Могамедгаџи Нуров загуби од апсолутниот фаворит на Европскиот шампионат во борење во слободен стил во Рим, Абдулрашид Садуалев од Русија со 2-8. Нашиот борач во катефгоријата до 97 килограми сега мора да ја чека разврската и евентуален пласман на Садулаев во финалето, за да се вклучи во репасажот и да дојде до борба за бронзениот медал. Борбата на

Слаб старт на борачите на ЕП: Нуров и Весели поразени во првите борби

Слаб старт на борачите на ЕП: Нуров и Весели поразени во првите борби

Могамедгаџи Нуров и Фати Вејсели се поразени уште во првите свои настапи на европското првенство во борење слободен стил кое се одржува во Рим, Италија. Во категоријата до 97 килограми, Нуров имаше сериозен предизвик против големиот фаворит, Русинот Абдулрашид Садулаев, со кого се бореше и на Светското првенство кога го освои бронзениот медал. Иако

Слаб старт на борачите на ЕП: Нуров и Весели поразени во првите борби

Слаб старт на борачите на ЕП: Нуров и Весели поразени во првите борби

Могамедгаџи Нуров и Фати Вејсели се поразени уште во првите свои настапи на европското првенство во борење слободен стил кое се одржува во Рим, Италија. Во категоријата до 97 килограми, Нуров имаше сериозен предизвик против големиот фаворит, Русинот Абдулрашид Садулаев, со кого се бореше и на Светското првенство кога го освои бронзениот медал. Иако

Нуров и Вејсели денеска излегуваат на душекот на ЕП во Рим

Нуров и Вејсели денеска излегуваат на душекот на ЕП во Рим

Двајца македонски борачи, Могамедгаџи Нуров и Фати Вејсели, денеска излегуваат на душекот на Европското првенство во борење слободен стил кое се одржува во Рим, Италија. Во категоријата до 97 килограми, Нуров кој освои норма за Олимписките игри во Токио ќе мора да тргне од квалификациите и тоа против големиот фаворит, Русинот Абдулрашид Садулаев, со

Нуров и Вејсели денеска излегуваат на душекот на ЕП во Рим

Нуров и Вејсели денеска излегуваат на душекот на ЕП во Рим

Двајца македонски борачи, Могамедгаџи Нуров и Фати Вејсели, денеска излегуваат на душекот на Европското првенство во борење слободен стил кое се одржува во Рим, Италија. Во категоријата до 97 килограми, Нуров кој освои норма за Олимписките игри во Токио ќе мора да тргне од квалификациите и тоа против големиот фаворит, Русинот Абдулрашид Садулаев, со

Слаб старт на борачите на ЕП: Нуров и Весели поразени во првите борби

Слаб старт на борачите на ЕП: Нуров и Весели поразени во првите борби

Могамедгаџи Нуров и Фати Вејсели се поразени уште во првите свои настапи на европското првенство во борење слободен стил кое се одржува во Рим, Италија. Во категоријата до 97 килограми, Нуров имаше сериозен предизвик против големиот фаворит, Русинот Абдулрашид Садулаев, со кого се бореше и на Светското првенство кога го освои бронзениот медал. Иако

Нуров и Вејсели денеска излегуваат на душекот на ЕП во Рим

Нуров и Вејсели денеска излегуваат на душекот на ЕП во Рим

Двајца македонски борачи, Могамедгаџи Нуров и Фати Вејсели, денеска излегуваат на душекот на Европското првенство во борење слободен стил кое се одржува во Рим, Италија. Во категоријата до 97 килограми, Нуров кој освои норма за Олимписките игри во Токио ќе мора да тргне од квалификациите и тоа против големиот фаворит, Русинот Абдулрашид Садулаев, со

Почнува ЕП во борење: Нуров во првото коло против најмоќниот во светот

Почнува ЕП во борење: Нуров во првото коло против најмоќниот во светот

Денес во Рим почнува Европското првенств во борење во сениорска конкуренција. На шампионатот ќе настапат четири борачи од Македонија, а целта е освојување на барем еден медал. Нашите претставници добија тешки противници на стартот од континенталниот собир. Најтешка задача ќе има олимпиецот Могамедџи Нуров, кој во првото коло во категоријата до 97 килограми