притисни ентер »

Марко: Второкласен Ф2 возач покажа колку е силен Мерцедес

Марко: Второкласен Ф2 возач покажа колку е силен Мерцедес

Супериорноста на моќниот Мерцедес В10 болид најдобро се покажа кога неискусниот Формула 2 возач, Никита Мазепин влезе во болидот првпат и ја заврши тест-сесијата најбрз, вели советникот на Ред бул рејсинг, Хелмут Марко. Младиот Русин извозе 128 кругови со најдобар круг од 1:15.775, и Марко вели дека тоа ја покажува реалноста на модерната Формула 1