притисни ентер »

Нурмагомедов: Уживав додека го „тероризирав“ Мекрегор

Нурмагомедов: Уживав додека го „тероризирав“ Мекрегор

Непоразениот светски првак во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов по подолг период даде изјава за борбата со Конор Мекгрегор која привлече огромно внимание од светската јавност. Во тој меч Хабиб ја оствари најголемата победа во својата кариера, а колку му значеше тој меч Дагестанецот истакна во едно интервју. „ Мојата претпоследна борба, знаете сите против кого

Нурмагомедов: Со задоволство го претепав тој човек

Нурмагомедов: Со задоволство го претепав тој човек

Хабиб Нурмагомедов изјавил дека единствено во борбата против Конор Мекгрегор имал намера на пртивникот да му нанесе болка. Во пресрет на нивната борба во 2018 година Ирецот испраќаше жестоки навреди кон Нурмагомедов. Дагестанецот во октагонот потоа го уништи Мекгрегор и го натера да се предаде. „Која борба ми останала во сеќавање? Мојата претпоследна

Контроверзниот Нурмагомедов со чудна изјава: Уживав додека му нанесував болка на Конор

Контроверзниот Нурмагомедов со чудна изјава: Уживав додека му нанесував болка на Конор

Контроверзниот дагестански УФС борец, Хабиб Нурмагомедов по подолг период даде изјава за борбата со Конор Мекгрегор која привлече огромно внимание од светската јавност. На таа борба Хабиб го победи ирскиот бореци со тоа остана непоразен во октагоните. Сега, во едно интервју Нурмагомедов беше запрашан која борба му останала во сеќавање, на што тој одговори: