притисни ентер »

ВИДЕО: Преглед на игра како никој друг - Дончиќ со вонсериско додавање во Сакраменто

ВИДЕО: Преглед на игра како никој друг - Дончиќ со вонсериско додавање во Сакраменто

Лука Дончиќ стана најмладиот кошаркар во историјата на НБА лигата кој остварил „трипл-дабл“ учинок со најмалку 25 поени, 15 скока и 15 асистенции. На дуелот во Сакраменто, плејмејкерот на Далас одигра една од своите најдобри партии во кариерата и беше најзаслужен за победата на неговиот тим. Од рекордните за него 17 асистенции се издвои една, на која