притисни ентер »

Жељко Јоксимовиќ: „Ми заминаа сите водителки, морам сега сам да водам утринска програма!“

Жељко Јоксимовиќ: „Ми заминаа сите водителки, морам сега сам да водам утринска програма!“

фото:инстаграм/жељко јоксимовиќ Неодамна во српските медиуми осамна информација дека пејачот и композитор, Жељко Јоксимовиќ, отвора три нови кабловски телевизии, пренесува Курир.рс Регулаторното тело за електронски медиуми на 4 јуни издало дозвола за кабловска телевизија за три канали – К1 студио, Стајл Фајл и ТВ ДР. Сите три телевизии припаѓаат на

Жељко Јоксимовиќ остана без Јована – Водителката добро размислила за се’ и решила да му го сврти грбот

Жељко Јоксимовиќ остана без Јована – Водителката добро размислила за се’ и решила да му го сврти грбот

Јована Јоксимовиќ останува во тандем со Срѓан Предојевиќ во утринската програма на „ Прва“! И покрај тоа што многумина очекуваа дека ќе биде едно од водечките лица на трите кабловски канали кои што ги отвара нејзиниот сопруг Жељко Јоксимовиќ , водителката одлучила да не ја менува телевизијата за која работи. По се изгледа искусната новинарка добро