притисни ентер »

Сари ја објасни замената на Роналдо: Ќе беше полошо ако не беше лут

Сари ја објасни замената на Роналдо: Ќе беше полошо ако не беше лут

Маурицио Сари очигледно го изиритира Кристијано Роналдо со раната измена, па Португалецот испрати неколку нервозни пораки на својот мајчин јазик напуштајќи го теренот во 55. минута. По победата на Јувентус над Милан, тренерот Маурицио Сари потврди дека одлуката била негова. – Мора да му бидеме благодарни на Роналдо поради тоа што воопшто и беше со

Ќе реагира ли Јувентус? Роналдо си заминал од стадионот пред да заврши натпреварот!

Ќе реагира ли Јувентус? Роналдо си заминал од стадионот пред да заврши натпреварот!

Вечерва Јувентус го победи Милан со 1:0 во италијанското дерби, меѓутоа она што најмногу привлече внимание е потегот на Маурицио Сари во 54-тата минута. Сари во 54-тата минута се одлучи на еден изненадувачки потег – го замени Роналдо . На местото на Португалецот Сари во игра го стави Паоло Дибала кој подоцна и го реши натпреварот. Роналдо веројатно

Роналдо порано го напуштил стадионот, не дочекал ни да заврши дербито!

Роналдо порано го напуштил стадионот, не дочекал ни да заврши дербито!

Според „Скај Спорт Италија“, Кристијано Роналдо пред да заврши мечот меѓу Јувентус и Милан си заминал дома. Роналдо беше стартер на натпреварот со Милан, но беше изваден во 55. минута кога на негово место Дибала влезе во игра и подоцна го постигна победничкиот гол за Јуве. Роналдо беше видно револтиран од одлуката, нервозно брзо се упати кон тунелот

Роналдо не криеше дека е лут поради замената, „Скај“ тврди дека си заминал пред крајот на средбата (Видео)

Роналдо не криеше дека е лут поради замената, „Скај“ тврди дека си заминал пред крајот на средбата (Видео)

Кристијано Роналдо немаше натпревар за паметење во дуелот меѓу Јувентус и Милан, а тренерот Маурицио Сари реши да го повлече уште во 55. минута. Тоа е несекојдневно кога се работи за Португалецот кој сака да игра цели натпревари, а видео камерите забележаа дека Роналдо не е среќен поради потегот и јасно испраќа вербална порака кон својот тренер, пред

Ова видео покажува зошто Сари го извади Роналдо

Ова видео покажува зошто Сари го извади Роналдо

Јувентус вечерва го победи Милан со минимални 1:0. Единствениот гол на натпреварот го постигна Паоло Дибала , а после натпреварот сигурно многу ќе се зборува и за изненадувачкиот потег на Маурицио Сари кој на крајот се покажа како исправен. Сари во 54-тата минута се одлучи да го извади Кристиано Роналдо , а на негово место во игра го стави Дибала кој

Сари пак го извади Роналдо од игра - овој збесна! (ВИДЕО)

Сари пак го извади Роналдо од игра - овој збесна! (ВИДЕО)

Маурицио Сари повторно го налути Кристијано Роналдо, откако реши да го извади од игра во 55. минута од мечот против Милан, по што Португалецот директно замина во соблекувалната на Јувентус. Роналдо уште еднаш покажа дека не сака да биде заменет во текот на мечот, а првпат својот револт го покажа откако беше повлечен од игра против Локомотива Москва

ФОТО: Роналдо се налути – Сари го замени, тој избега во соблекувална!

ФОТО: Роналдо се налути – Сари го замени, тој избега во соблекувална!

Кристијано Роналдо не сака да го вадат од игра додека меч не е решен. Барем така говори неговата реакција, по измената на дербито против Милан во рамки на Серија А . Сари реши да ја повлече првата ѕвезда од игра во 55. минута од натпреварот и на негово место да влезе Пауло Дибала . Очигледно, на Португалецот тоа не му се допадна, па веднаш замина во

Добри вести за Милан: Роналдо го пропушта дербито во Торино

Добри вести за Милан: Роналдо го пропушта дербито во Торино

Јувентус утре го пречекува Милан во рамки на Серија А, но најдобриот фудбалер на шампионот Кристијано Роналдо би можел да го пропушти дуелот. Тренерот Маурицио Сари пред новинарите потврди дека Португалецот има повреда на коленото, поради која и беше заменет во вторникот за време на дуелот со Локомотив Москва во Лигата на шампиони. Роналдо нема да