притисни ентер »

ЛЕ: Зрињски го расипа европското деби на Академија Пандев (видео)

ЛЕ: Зрињски го расипа европското деби на Академија Пандев (видео)

Деби-настапот во Европа на Академија Пандев не помина најдобро, откако струмичкиот клуб доживеа висок 0:3 пораз дома од босанскохерцеговскиот претставник Зрињски од Мостар, со што шансите за пласман во второто квалификациско коло во Лига Европа се теоретски. Зрињски ја презеде контролата на мечот уште на стартот на мечот, кога во 12. минута, Ирфан

ЛЕ: Зрињски го расипа европското деби на Академија Пандев (видео)

ЛЕ: Зрињски го расипа европското деби на Академија Пандев (видео)

Деби-настапот во Европа на Академија Пандев не помина најдобро, откако струмичкиот клуб доживеа висок 0:3 пораз дома од босанскохерцеговскиот претставник Зрињски од Мостар, со што шансите за пласман во второто квалификациско коло во Лига Европа се теоретски. Зрињски ја презеде контролата на мечот уште на стартот на мечот, кога во 12. минута, Ирфан

Убедлив пораз на Академија Пандев на дебито во европските натпреварувања

Убедлив пораз на Академија Пандев на дебито во европските натпреварувања

Во првата квалификациска рунда во Лига Европа (ЛЕ), Академија Пандев убедливо загуби од босански Зрињски од Мостар со 0-3. Избраниците на Југослав Тренчовски тешко го започнаа натпреварот, примајќи го првиот гол по само 12 минути, а по 16 минути гостите од Босна и Херцеговина го постигнаа и вториот гол за водство од 2-0. Конечниот резултат Зрињски

Деби за заборав на Академија Пандев во Европа, убедлив пораз од Зрињски

Деби за заборав на Академија Пандев во Европа, убедлив пораз од Зрињски

Академија Пандев доживеа дебакл во првиот натпревар на меѓународна сцена, на Националната Арена „Тодор Проески“ загубија од Зрињски со убедливи 3-0. Академија Пандев има деби на евро сцената кое брзо ќе сака да го заборави, загуби од Зрињски со три гола разлика и речиси сигурно е дека ќе бидат елиминирани уште во првото коло во квалификациите од Лига

ЛЕ: Македонија ЃП со висок пораз во Ерменија

ЛЕ: Македонија ЃП со висок пораз во Ерменија

Откако Шкупи успеа да пропушти предност од 3:1 за 3:3 реми со ерменскиот Пјуник, вториот македонски претставник во квалификациите за Лига Европа, Македонија Ѓорче Петров доживеа 3:1 пораз во Ерменија од Алашкерт. Рускиот напаѓач Никита Танков ги донесе домаќините во водство со прекрасен гол од дваесетина метри во 16. минута од мечот и ова беше резултат

Академија Пандев загуби со 3-0 на дебито на меѓународната фудбалска сцена

Академија Пандев загуби со 3-0 на дебито на меѓународната фудбалска сцена

Академија Пандев доживеа дебакл во првиот натпревар на меѓународна сцена, откако на Националната Арена „Тодор Проески“ загубија од Зрињски со убедливи 3-0. Пред речиси празните трибини на арената „Тодор Проески“, натпреварот беше отворен уште во 12-тата минута, кога Ирфан Хоџиќ постигна гол за 0-1. Шеснаесет минути подоцна, Мандиќ зголеми на 0-2, а

Академија Пандев брзо ќе сака да го заборави дебито во Европа, убедлив пораз од Зрињски

Академија Пандев брзо ќе сака да го заборави дебито во Европа, убедлив пораз од Зрињски

Академија Пандев доживеа дебакл во првиот натпревар на меѓународна сцена, на Националната Арена „Тодор Проески“ загубија од Зрињски со убедливи 3-0. Академија Пандев има деби на евро сцената кое брзо ќе сака да го заборави, загуби од Зрињски со три гола разлика и речиси сигурно е дека ќе бидат елиминирани уште во првото коло во квалификациите од Лига

Тренчовски: Зрињски е подобар тим од нас

Тренчовски: Зрињски е подобар тим од нас

Искуството и нашата физичка подготовка не е на нивото во овој момент за да одговори на екипа како Зрињски, а да бидеме искрени Зрињски е подобар од нас во моментов. Тренерот на Академија Пандев, Југослав Тренчовски го призна поразот од поквалитетниот ривал на европското деби на екипата. Според стратегот на „Пандевци“, голем удел во поразот од 0:3 од

ЛЕ: „Лавовите“ немоќни против Алашкерт

ЛЕ: „Лавовите“ немоќни против Алашкерт

Екипата на Македонија ЃП со негатива од 3-1 се враќа од Ерменија каде во рамките на Лига Европа му гостуваше на Алашкерт. Ерменците први го отворија резултатот со погодокот на Танков во 16м.  Откако Јашаровски во 60м израмни на 1-1 гостите се понадеваа на поволен резултат од ова тешко гостување. Но за кратко бидејќи Алашкерт набрзина врати преку Секулиќ

Зрињски им одржа лекција на „Пандевци“

Зрињски им одржа лекција на „Пандевци“

Академија Пандев во дебито во европските купови загуби загуби од поранешниот шампион на БиХ, Зрињски со 0:3. Академија Пандев имаше неславно деби во европските купови иако најавите беа дека противникот е идеален за премиерниот настап во Европа. „Пандевци“ на Националната Арена „Тодор Проески“ се поразени со 0:3 од поранешниот шампион на БиХ, Зрињски

ЛЕ: Македонија ЃП со висок пораз во Ерменија

ЛЕ: Македонија ЃП со висок пораз во Ерменија

Откако Шкупи успеа да пропушти предност од 3:1 за 3:3 реми со ерменскиот Пјуник, вториот македонски претставник во квалификациите за Лига Европа, Македонија Ѓорче Петров доживеа 3:1 пораз во Ерменија од Алашкерт. Рускиот напаѓач Никита Танков ги донесе домаќините во водство со прекрасен гол од дваесетина метри во 16. минута од мечот и ова беше резултат

Тренчовски: Овој тим може повеќе, мечот го загубивме на физички план

Тренчовски: Овој тим може повеќе, мечот го загубивме на физички план

Академија Пандев доживеа убедлив пораз со 0-3 на своето европско деби вечерва против Зрињски во првото коло во квалификациите за Лига Европа, а тренерот Југослав Тренчовски посочи дека болниот пораз е плод на преимпресионираноста и недобрата физичка подготовка на неговиот тим. Тренчовски го призна поразот и потенцира дека Зрињски е подобар и поквалитетен

Македонија ЃП со два гола негатива се враќа од гостувањето кај Алашкерт

Македонија ЃП со два гола негатива се враќа од гостувањето кај Алашкерт

Македонија Ѓорче Петров со пораз од 3-1 се враќа од гостувањето кај Алашкерт, во Скопје ќе брка два гола негатива. Македонија Ѓорче Петров со пораз од 3-1 се враќа од гостувањето кај Алашкерт во првото квалификациско коло од Лига Европа. Домаќините брзо го отворија натпреварот, по само 16 минути игра Танков погоди за водство од 1-0. По седум минути

Каран: Покажавме карактер

Каран: Покажавме карактер

Тренерот на Шкупи смета дека и ремито е добар резултат иако ја имаа победата в џеб, Тренерот на Шкупи, Умит Каран е задоволен прикажаната игра на неговите избраници во ремито против Пјуник Ереван. Шкупи ремизира играјќи 3:3 иако на десетина минути до крајот имаше предност од два гола. – Уште пред мечот на моите фудбалери им кажав дека не очекува тежок

Горчливо деби во Европа: Зрињски ги откажа „пандевци“ на националната арена во Скопје

Горчливо деби во Европа: Зрињски ги откажа „пандевци“ на националната арена во Скопје

Академија Пандев својата фантастична сезона во домашното првенство ја круниса со освојување на националниот куп и пласман во квалификациите на Лига Европа, но сепак тимот од Струмица вечерва демонстрираше дека неискуството знае да биде и тоа како клучен фактор во еден европски натпревар. „Пандевци“ имаа горчливо деби во Европа на националната арена

Алашкерт подобар од Македонија ЃП во квалификациите за ЛЕ

Алашкерт подобар од Македонија ЃП во квалификациите за ЛЕ

Вторниот македонски претставник во квалификациите на Лига Европа (ЛЕ), Македонија Ѓорче Петров (ЃП) беше поразена со 3-1 од Алашкерт во Ерменија. Водството за домаќините го донесе Танков во шеснаесетата минута од натпреварот, резултат кој стоеше на семафорот сè до 52-рата минута, кога Македонија ЃП успеа да го израмни резултатот преку Јашаровски. Фудбалерите