притисни ентер »

Партизан покажа дека нема ривалство во вакви моменти: Издржи Кузмиќ! (ФОТО)

Партизан покажа дека нема ривалство во вакви моменти: Издржи Кузмиќ! (ФОТО)

Кошаркарскиот клуб Партизан покажа дека во вакви ситуации нема ривалство и други навивачки поделби, затоа што цела Србија му посакува Огњен Кузмиќ набрзо да оздрави и да се врати на кошаркарските терени. Кузмиќ доживеа тешка повреда на главата и градниот кош, по што мораше итно со хеликоптер да биде префрлен во Клиничкиот центар во Белград. Партизан