Уште еден тизер од новиот Cupra Concept

Перформансниот бренд на Seat објави уште еден тизер од престојниот концептен автомобил кој ќе се појави на Саемот во Франкфурт овој септември За престојното концептно возилото, Cupra вели дека ја сочинува силуетата на кросовер модел со четири врати, со присуство на SUV елементи и елеганција на спортски купе. Пропорциите се под влијание на електричниот