притисни ентер »

Петровски објави докази за фалсификување на неговите формулари за потписи

Петровски објави докази за фалсификување на неговите формулари за потписи

Кандидатот за претседател од „Македонија - Блокира„ д-р Филип Петровски денеска на прес конференција сподели со јавноста докази за скандалозното фалсификување на неговите формулари за потписи. Неговиот говор го пренесува во целост: „Како што е познато во јавноста пред седум дена, поточно на 23 февруари согласно Изборниот законик започнав постапка за

Службеници на ДИК фатени на дело додека ги фалсификуваат листите со потписи за Филип Петровски?

Службеници на ДИК фатени на дело додека ги фалсификуваат листите со потписи за Филип Петровски?

41 Споделувања Share Tweet „Вечерва службеници-Албанци во подрачната канцеларија на ДИК во Гази Баба фатени на лице место како ги фалсификуваат формуларите за потписи на д-р Филип Петровски. Повикана е полиција и во моментот е тензично во канцеларијата на ДИК!“, пишува Јанко Бачев, лидерот на „Единствена Македонија“ на својот Фејсбук профил. Се очекуваат