Валдорф-салата: Лесна, вкусна и освежувачка!

Потребни состојки: 1 зелено јаболко 1 целер малку јогурт (може и павлака или кисело млеко) малку ореви Начин на подготовка: Земете ги сите состојки, исечкајте ги и прелијте ги со јогурт, измешајте и ставете ги во чинија или шолја. Наросете ги сечканите ореви и ставете малку магдонос за декорација. Валдорф-салата: Лесна, вкусна и освежувачка!