притисни ентер »

(Фото) Влатко со синот на кафе во маало

(Фото) Влатко со синот на кафе во маало

Македонскиот гитарист Влатко Стефановски деновиве напорно работи на новиот албум насловен како „Taftalidze Shuffle“, кој е продолжение на успешната соработка со најголемата дискографска куќа во регионот – Croatia Records. Тој вчера го искористи топлото сонце и заедно со синот Јан да одмори и да отиде на кафе-пауза, па откако  објави фотографии од нивното

МУЗИЧКА ПОСЛАСТИЦА – Едно од најисчекуваните изданија во 2020. година: Новиот албум на Влатко Стефановски  ‘Taftalidze Shuffle’

МУЗИЧКА ПОСЛАСТИЦА – Едно од најисчекуваните изданија во 2020. година: Новиот албум на Влатко Стефановски ‘Taftalidze Shuffle’

По исклучително успешниот акустичен албум Mother Tongue, светски познатиот гитарист Влатко Стефановски реши да се врати во звукот и атмосферата од 1970-тите. ‘Taftalidze Shuffle’ е новото студиско издание на македонскиот виртуоз, а 9. песни кои се снимени во неговото студио „Езотерија“ сигурно ќе ги воодушеват љубителите на добрата музика View this

Влатко Стефановски на кафе пауза со синот – Јан веќе тргна по стапките на својот татко

Влатко Стефановски на кафе пауза со синот – Јан веќе тргна по стапките на својот татко

Македонскиот гитарист Влатко Стефановски деновиве напорно работи на новиот албум насловен како „Taftalidze Shuffle“, кој е продолжение на успешната соработка со најголемата дискографска куќа во регионот – Croatia Records. Тој вчера го искористи топлото сонце и заедно со синот Јан да одмори и да отиде на кафе-пауза, па откако  објави фотографии од нивното

Влатко Стефановски му го посвети новиот албум на своето Скопје

Влатко Стефановски му го посвети новиот албум на своето Скопје

Новиот албум на Влатко Стефановски, „Taftalidze Shuffle“, со кој ја продолжува успешната соработка со најголемата дискографска куќа во регионот, „Кроација рекордс“, ќе биде објавен денеска. Станува збор за едно од најисчекуваните музички изданија во 2020 година, не само во Македонија туку и во целиот регион, кое минатата недела со синглот „Огледало“

Влатко Стефановски има со што да се гордее: Јан тргна по неговите стапки

Влатко Стефановски има со што да се гордее: Јан тргна по неговите стапки

Со голема радост го поздравуваме излегувањето на новиот албум на нашиот познат гитарист Влатко Стефановски насловен „Taftalidze Suffle“. Instagram Стефановски ја продолжува соработката со дискографската куќа „Croatia Records“, на новиот албум тој е придружуван од подмладеното трио. Во нова ритам секција членуваат басистот Иван Кукиќ, како и неговиот

Место да гледам телевизија и паѓам во депресија, решив да правам нов албум, вели Влатко Стефановски

Место да гледам телевизија и паѓам во депресија, решив да правам нов албум, вели Влатко Стефановски

„ Тафталиџе шафл“ ( Taftalidze Shuffle ) е насловен новиот албум на Влатко Стефановски, што излегува утре во издание на најголемата дискографска куќа во регионот, „Кроација рекордс“. Албумот што минатата недела беше најавен со синглот „Огледало“ гитарскиот виртуоз го сними како трио, во кое членуваат и неговиот син Јан на тапани и басистот Иван Кукиќ,

ФОТО: Влатко со синот на кафе во маало - „Тафталиџе држава“

ФОТО: Влатко со синот на кафе во маало - „Тафталиџе држава“

Македонскиот гитарист Влатко Стефановски деновиве напорно работи на новиот албум насловен како „Taftalidze Shuffle“, кој е продолжение на успешната соработка со најголемата дискографска куќа во регионот – Croatia Records. Тој вчера го искористи топлото сонце и заедно со синот Јан да одмори и да отиде на кафе-пауза, па откако  објави фотографии од нивното

Влатко Стефановски го објави новиот албум „Taftalidze Shuffle“

Влатко Стефановски го објави новиот албум „Taftalidze Shuffle“

Новиот албум на  македонската гитарска легенда, композитор и автор Влатко Стефановски насловен „Taftalidze Shuffle“, со кој ја продолжува соработката со дискографска куќа „Croatia Records“, ќе се појави на дискографскиот пазар денес, петок,  20 -ти ноември 2020 год. На новиот албум Влатко Стефановски е придружуван од подмладеното Трио. Во нова ритам

(Фото) Влатко со синот на маалско кафе: Тафталиџе држава!

(Фото) Влатко со синот на маалско кафе: Тафталиџе држава!

Влатко Стефановски денеска ќе го објави новиот албум насловен како „Taftalidze Shuffle“, кој е продолжение на успешната соработка со најголемата дискографска куќа во регионот – Croatia Records. На новиот албум Влатко е придружуван од подмладеното „Трио“, односно од басистот Иван Кукиќ и син му Јан Стефановски на тапани. И овој албум, како и сите претходни

Матија Дедиќ, Васил Хаџиманов, Кирил Џајковски, Никола Ристановски: Кој гостува на новиот албум на Влатко Стефановски?

Матија Дедиќ, Васил Хаџиманов, Кирил Џајковски, Никола Ристановски: Кој гостува на новиот албум на Влатко Стефановски?

Новиот албум на Влатко Стефановски – Taftalidze Shuffle со кој ја продолжува успешната соработка со најголемата дискографска куќа во регионот – Croatia Records , ќе биде објавен денес. На албумот има и многубројни гости, кои уште повеќе ја оплеменија музиката и стиховите на Стефановски. Најбројни се клавијатуристите : Дамир Имери, Кирил Џајковски,

(Фото) Влатко со синот на маалско кафе: Тафталиџе држава!

(Фото) Влатко со синот на маалско кафе: Тафталиџе држава!

Влатко Стефановски денеска ќе го објави новиот албум насловен како „Taftalidze Shuffle“, кој е продолжение на успешната соработка со најголемата дискографска куќа во регионот – Croatia Records. На новиот албум Влатко е придружуван од подмладеното „Трио“, односно од басистот Иван Кукиќ и син му Јан Стефановски на тапани. И овој албум, како и сите претходни

(Фото) Влатко со синот на маалско кафе: Тафталиџе држава!

(Фото) Влатко со синот на маалско кафе: Тафталиџе држава!

Влатко Стефановски денеска ќе го објави новиот албум насловен како „Taftalidze Shufe“, кој е продолжение на успешната соработка со најголемата дискографска куќа во регионот – Croatia Records. На новиот албум Влатко е придружуван од подмладеното „Трио“, односно од басистот Иван Кукиќ и син му Јан Стефановски на тапани. И овој албум, како и сите претходни

„Taftalidze Shuffle“ – нов албум на Влатко Стефановски во издание на „Croatia Records“

„Taftalidze Shuffle“ – нов албум на Влатко Стефановски во издание на „Croatia Records“

Новиот албум на гитаристот Влатко Стефановски „Taftalidze Shuffle“, со кој ја продолжува соработката со дискографска куќа „Croatia Records“, ќе биде објавен утре, 20 -ти ноември. На новиот албум Влатко Стефановски е придружуван од подмладеното Трио. Во нова ритам секција членуваат басистот Иван Кукиќ, како и неговиот син Јан Стефановски на тапани.

„Taftalidze Shuffle“ – нов албум на Влатко Стефановски во издание на „Croatia Records“

„Taftalidze Shuffle“ – нов албум на Влатко Стефановски во издание на „Croatia Records“

„Taftalidze Shuffle“ – нов албум на Влатко Стефановски во издание на „Croatia Records“ Новиот албум на гитаристот Влатко Стефановски „Taftalidze Shuffle“, со кој ја продолжува соработката со дискографска куќа „Croatia Records“, ќе биде објавен утре, 20 -ти ноември. На новиот албум Влатко Стефановски е придружуван од подмладеното Трио. Во нова ритам

„Taftalidze Shuffle“ – нов албум на Влатко Стефановски во издание на „Croatia Records“

„Taftalidze Shuffle“ – нов албум на Влатко Стефановски во издание на „Croatia Records“

Новиот албум на гитаристот Влатко Стефановски „Taftalidze Shuffle“, со кој ја продолжува соработката со дискографска куќа „Croatia Records“, ќе биде објавен утре, 20 -ти ноември. На новиот албум Влатко Стефановски е придружуван од подмладеното Трио. Во нова ритам секција членуваат басистот Иван Кукиќ, како и неговиот син Јан Стефановски на тапани.

„Taftalidze Shuffle“ – нов албум на Влатко Стефановски во издание на „Croatia Records“

„Taftalidze Shuffle“ – нов албум на Влатко Стефановски во издание на „Croatia Records“

Новиот албум на гитаристот Влатко Стефановски „Taftalidze Shuffle“, со кој ја продолжува соработката со дискографска куќа „Croatia Records“, ќе биде објавен утре, 20 ноември. На новиот албум Влатко Стефановски е придружуван од подмладеното трио. Во нова ритам секција членуваат басистот Иван Кукиќ, како и неговиот син Јан Стефановски на тапани. Како

Taftalidze Shuffle – нов албум на Влатко Стефановски(ВИДЕО)

Taftalidze Shuffle – нов албум на Влатко Стефановски(ВИДЕО)

Новиот албум на Влатко Стефановски – Taftalidze Shuffle со кој ја продолжува успешната соработка со најголемата дискографска куќа во регионот – Croatia Records, ќе биде објавен овој петок, 20-ти ноември. Станува збор за едно од најисчекуваните музички изданија во 2020-та година, не само во Македонија, туку и во целиот регион, кое минатата недела со

„Taftalidze Shuffle“ – нов албум на Влатко Стефановски во издание на „Croatia Records“

„Taftalidze Shuffle“ – нов албум на Влатко Стефановски во издание на „Croatia Records“

– Новиот албум на гитаристот Влатко Стефановски „ Taftalidze Shuffle“, со кој ја продолжува соработката со дискографска куќа „ Croatia Records“ , ќе биде објавен утре, 20 -ти ноември. На новиот албум Влатко Стефановски е придружуван од подмладеното Трио. Во нова ритам секција членуваат басистот Иван Кукиќ, како и неговиот син Јан Стефановски на тапани