притисни ентер »

Вардаровите екипи платија котизација и веднаш се вклучуваат во одбојкарскиот шампионат

Вардаровите екипи платија котизација и веднаш се вклучуваат во одбојкарскиот шампионат

Откако Одбојкарската федерација на Македонија ги суспендираше сениорските екипи на ОК Вардар поради неисполнети финансиски обврски, клубот којшто е аспирант на титулите во двете конкуренции, ги исплати предвидените средства. Тоа значи дека суспензијата е тргната, а вардаровите тимови утре ќе ги одиграат натпреварите од Втората фаза-1. Дамите на ОК

Познати четвртфиналните парови од Купот – ЏИО Струмица ќе игра со Дибра Волеј

Познати четвртфиналните парови од Купот – ЏИО Струмица ќе игра со Дибра Волеј

Денеска во просториите на Одбојкарската Федерација на Македонија беше извршена полудиригирана ждрепка за четвртфиналето од Купот на Македонија во машка и женска конкуренција. КУП натпреварувањето стартуваше во средината на оваа недела со претквалификациските дуели кај дамите од кои Виктори Волеј, Студент, Јанта В.Ф и Пелистер излегоа како победници

Пелистер волеј налета на Работнички Скопје во четвртфиналето на Купот

Пелистер волеј налета на Работнички Скопје во четвртфиналето на Купот

По одигрувањето на натпреварите од претколото за пласман во четвртфиналето, дефинирани се сите осум четвртфиналисти во женскиот Куп на Македонија во одбојка. Ждрепката одреди две двојки на екипи од Втората фаза-1 во шампионатот, односно аспиранти за пласман во разигрувањето. Шестопласираниот Виктори волеј во првиот меч ќе го пречека второпласираниот

Познати четвртфиналните парови од Купот на ОФМ

Познати четвртфиналните парови од Купот на ОФМ

Попладнево во просториите на ОФМ беше извршена полудиригирана ждрепка за четвртфиналето од Купот на Македонија во машка и женска конкуренција. Куп-натпреварувањето стартуваше во средината на оваа недела со претквалификациските дуели кај дамите од кои Виктори Волеј, Студент, Јанта В.Ф и Пелистер излегоа како победници и се најдоа во 1/4 финалето. Ждрепката

Познати четвртфиналните парови од Купот на ОФМ

Познати четвртфиналните парови од Купот на ОФМ

Попладнево во просториите на ОФМ беше извршена полудиригирана ждрепка за четвртфиналето од Купот на Македонија во машка и женска конкуренција. Куп-натпреварувањето стартуваше во средината на оваа недела со претквалификациските дуели кај дамите од кои Виктори Волеј, Студент, Јанта В.Ф и Пелистер излегоа како победници и се најдоа во 1/4 финалето. Ждрепката

Без дерби во четвртфиналето од одбојкарскиот Куп на Македонија

Без дерби во четвртфиналето од одбојкарскиот Куп на Македонија

Одбојкарската федерација на Македонија денес ги одреди четвртфиналните парови од Купот. Бранителоте на титулата Џио Струмица за противник го добија тимот на Дибра волеј, а во пресметката на состави од главната лигашка фаза, Вардар ќе се сретне со Весна Пробиштип. Шкендија ќе игра со Лирија, додека, пак, УГД Студент ќе сервира против Универзитет во

Суспендирани двете одбојкарски екипи на Вардар заради неподмирени финансии

Суспендирани двете одбојкарски екипи на Вардар заради неподмирени финансии

Одбојкарската федерација на Македонија изрече суспензија за сениорските екипи на Вардар (мажи и жени) поради неподмирени финансиски обврски. Така, викендов нема да се игра натпреварот со Весна Пробиштип кој што беше закажан за утре од 17:00 часот во малата сала на СРЦ „Кале“ во Скопје. Тоа ќе биде шанса за бранителот на двојната круна, екипата на Џио

Познати четвртфиналните парови од Купот на ОФМ

Познати четвртфиналните парови од Купот на ОФМ

Попладнево во просториите на ОФМ беше извршена полудиригирана ждрепка за четвртфиналето од Купот на Македонија во машка и женска конкуренција. Куп-натпреварувањето стартуваше во средината на оваа недела со претквалификациските дуели кај дамите од кои Виктори Волеј, Студент, Јанта В.Ф и Пелистер излегоа како победници и се најдоа во 1/4 финалето. Ждрепката

Сите домаќини го визираа четвртфиналето на женскиот одбојкарски Куп

Сите домаќини го визираа четвртфиналето на женскиот одбојкарски Куп

Сите четири домашни екипи ја искористија предноста и обезбедија пласман во четвртфиналето на одбојкарскиот Куп на Македонија во женска конкуренција. Јанта волеј, Виктори волеј, УГД Студент жени и Пелистер волеј загубија по еден сет, но сепак стигнаа до посакуваната победа. Претколо за четвртфинале (жени): Јанта волеј – Бами Кор 3-1 Виктори волеј –