притисни ентер »

Звезда по пенал драма го прескокна Копенхаген, елиминација на Селтик и Порто

Звезда по пенал драма го прескокна Копенхаген, елиминација на Селтик и Порто

Фудбалерите на белградска Црвена Звезда вечерва во Данска по драматична пенал серија го елиминираа тимот на Копенхаген и се најдоа во плеј-офот за Лигата на шампиони. Мечот во Данска заврши 1-1, исто како и на првиот меч во Белград, па откако по двете продолженија немаше промена на резултатот се премина на изведување на пенали. На очајниот терен за

Каква драма во Данска, Звезда по 22 пенали обезбеди плеј-оф во Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

Каква драма во Данска, Звезда по 22 пенали обезбеди плеј-оф во Лигата на шампионите! (ВИДЕО)

Црвена звезда ќе игра против Јанг Бојс во плеј-офот од Лигата на шампионите откако вечерва ја доби пенал драмата против Копенхаген по дури 22 изведени удари од белата точка. Шампионот на Србија на гостувањето во Данска се избори за реми од 1-1 и покрај тоа што долго време играше со играч помалку. Истиот резултат беше и на првиот меч во Белград, па

Кој идиот ја одбрана страната за шутирање? Звезда по 22 пенали во плеј-оф од ЛШ (ВИДЕО)

Кој идиот ја одбрана страната за шутирање? Звезда по 22 пенали во плеј-оф од ЛШ (ВИДЕО)

Драмата во Данска и припадна на Црвена звезда, шампионот на Србија по трагикомични пенали и дури 22 удари од белата точка го елиминираше Копенхаген и се пласираше во плеј-офот од Лигата на шампионите. Црвена звезда го задржа сонот за уште еден настап во групната фаза од најелитното европско натпреварување. Шампионот на Србија ве.ерва го елиминираше

Епска драма со 22 пенали и девет утки: Ц. Звезда победи после незапаметен рулет во ЛШ (ВИДЕО)

Епска драма со 22 пенали и девет утки: Ц. Звезда победи после незапаметен рулет во ЛШ (ВИДЕО)

Ваква епска пенал драма не се памети во квалификации во ЛШ, а за патник во плејофот беа потребни 11 пенал серии, се изведоа 22 пенали, беа промашени девет и на крај победи Црвена Звезда. Ако имате време, издвојте 20 минути да го видите трилерот што го одбележа вешерашната рунда на реванши од третото коло.

Адеми и Динамо на чекор од Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Адеми и Динамо на чекор од Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Хрватскиот тим во реваншот кој се одигра во Будимпешта славеше со убедливи 0:4. Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми е најзаслужен што Динамо Загреб ќе игра во баражот за влез во Лигата на шампионите.  Хрватскиот тим на гостувањето во Будимпешта го победи Ференцварош со убедливи 0:4, а Адеми беше стрелец на првиот гол и асистираше за постигнување

Звезда подобра по епскиот пенал - рулет за пласман во плејофот во ЛШ

Звезда подобра по епскиот пенал - рулет за пласман во плејофот во ЛШ

Српскиот фудбалски шампион, екипата на Црвена звезда, по епскиот пенал рулет се пласираше во последното квалификациско коло во Лигата на шампионите. Тимот од Белград и покрај тоа што од 55 минута играа со играч помалку, поради црвен картон на Милуновиќ, сепак успеа да го издржи налетот на гостувањето кај Копенхаген и по регуларните 90 минутирезултатот

Звезда го доби трагикомичниот пенал рулет со Копенхаген, Селтик и Порто претрпеа шокантни елиминации

Звезда го доби трагикомичниот пенал рулет со Копенхаген, Селтик и Порто претрпеа шокантни елиминации

Црвена Звезда ќе ја гледаме во последното бараж коло за пласман во Лигата на шампионите, откако оваа вечер ја доби трилер драмата со Копенхаген на гостински терен. Српскиот шампион играше со играч помалку цело второ полувреме и во таква ситуација успеа да го задржи резултатот кој важеше од првиот дел (1:1), а истиот го однесе натпреварот во продолжение

Адеми и Динамо на едно скалило од Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Адеми и Динамо на едно скалило од Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Хрватскиот тим во реваншот кој се одигра во Будимпешта славеше со убедливи 0:4. Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми е најзаслужен што Динамо Загреб ќе игра во баражот за влез во Лигата на шампионите.  Хрватскиот тим на гостувањето во Будимпешта го победи Ференцварош со убедливи 0:4, а Адеми беше стрелец на првиот гол и асистираше за постигнување

Квалификации за ЛШ: Ѕвезда по 22 пенала го мина Копенхаген, Динамо супериорен кај Ференцварош

Квалификации за ЛШ: Ѕвезда по 22 пенала го мина Копенхаген, Динамо супериорен кај Ференцварош

Белградска Црвена ѕвезда и загрепски Динамо во вторникот вечерта обезбедија европска есен во натпреварувањата под оикровителтво УЕФА, а српскиот односно хрватскиот првак, во најмала рака, ќе бидат дел од групите во Лига Европа доколку не успеат низ плејофот за главната фаза во Лигата на шампиони. Белграѓани го елиминираа Копенхаген по маратонска серија

ВИДЕО: Црвена Звезда по 22 пенали обезбеди плеј-оф во Лигата на шампионите

ВИДЕО: Црвена Звезда по 22 пенали обезбеди плеј-оф во Лигата на шампионите

Црвена Звезда обезбеди плеј-оф во Лигата на шампионите по драматичниот реванш со Копенхаген од Данска, регуларните 90 минути завршија со 1-1, немаше голови во продoлженијата, по пеналите 7-6 за тимот од Белград. Пенал серијата донесе невидена драма, 22 пенали во фудбалскиот рулет  по кој шампионот на Србија се радуваше на пласман во  баражот, има обезбедено

Квалификации за ЛШ: Ц. Звезда на пенали го исфрли Копенхаген, Динамо З. со четири гола до 4. коло

Квалификации за ЛШ: Ц. Звезда на пенали го исфрли Копенхаген, Динамо З. со четири гола до 4. коло

Фото: facebook.com/crvenazvezdafk Црвена звезда и Динамо Загреб обезбедија европска есен во натпреварувањата на УЕФА. Српскиот и хрватскиот првак, во најмала рака, ќе бидат дел од групите во Лига Европа доколку не успеат низ плејофот за главната фаза во Лигата на шампиони. Белграѓани го елиминираа Копенхаген по маратонска серија на изведени пенали

ВИДЕО: Црвена Звезда одигра херојски и по пеналите го елиминира Копенхаген во ЛШ!

ВИДЕО: Црвена Звезда одигра херојски и по пеналите го елиминира Копенхаген во ЛШ!

Екипата на Црвена Звезда одигра херојски натпревар во Данска и преку Копенхаген го продолжи сонот за ново учество во групната фаза на Лигата на шампионите, откако на вечерашното гостувањео во Данска по изведувањето на пеналите извојува голема победа и слави учество во плеј-офот на ова натпреварување.  По 120 минути игра резултатот гласеше 1-1, идентичен

ВИДЕО: Семоќниот Борјан фати ТРИ пенали, даде гол и ја одведе Ц. Звезда во плеј-офот на ЛШ!

ВИДЕО: Семоќниот Борјан фати ТРИ пенали, даде гол и ја одведе Ц. Звезда во плеј-офот на ЛШ!

Фудбалерите на Црвена Звезда направија големо изненадување во квалификациите за Лигата на шампионите, откако успеаја да го преживеат пеколот во Данска и по изведувањето на пеналите го елиминираа тимот на Копенхаген . Српскиот шампион одигра незаборавен меч, а херој на големата победа беше голманот Милан Борјан . Во клучните моменти, односно во пенал-рулетот

ВИДЕО: Црвено-бела еуфорија во Копенхаген, полицијата будно ги следи „Делиите“

ВИДЕО: Црвено-бела еуфорија во Копенхаген, полицијата будно ги следи „Делиите“

По ремито во Белград, Црвена Звезда има реални шанси за пласман во последното квалификациско коло од битката за влез во групната фаза од Лигата на шампионите. Навивачката групата на српскиот тим, популарните „Делии“ го привлекоа вниманието на жителите на Копенхаген но и на полицијата која со дронови следи се и се обидува да го одржи јавниот ред и мир