притисни ентер »

Холандски голгетер заработи потрес на мозокот кој му го спасил животот

Холандски голгетер заработи потрес на мозокот кој му го спасил животот

Рик Ван Волсвинкел настапувајќи за Витесе, Утретех, Спортинг, Норвич, Сент Етјен, Бетис и Базел постигна повеќе од 150 голови, а сега овој фудбалер случајно дозна нешто кое ќе му го спаси животот. Тешкиот потрес на мозок кој го претрпе минатата недела во првиот натпревар од третото претколо во квалификациите за Лигата на шампионите за Базел против

Приказна за на филм: Потрес на мозокот на фудбалер на Базел му го спасил животот!

Приказна за на филм: Потрес на мозокот на фудбалер на Базел му го спасил животот!

Рики Фон Волфсвинкел, фудбалерот на швајцарски Базел имал неверојатна среќа и тоа откако доживеал потрес на мозокот на мечот со ЛАСК Линц, зашто токму тој момент на крајот му го спасил животот. Како сценарио за филм, Фон Волфсвинксел по потресот на мозокот завршил во болница, а таму му откриле дека има анеуризма, која можела да биде смртоносна. „Многу

Шок за Ван Волксвинкел: Рутинските снимки откриле мозочна аневризма

Шок за Ван Волксвинкел: Рутинските снимки откриле мозочна аневризма

Холандскиот фудбалер Рики ван Волфсвинкел доживеал шок, откако лекарите на Базел му соопштиле дека има многу посериозен проблем од ударот во главата поради кој се јавил на лекарски третман. Ван Волфсвинкел морал да ја снима главата поради заработениот удар, а лекарите така утврдиле дека има мозочна аневризма. Ваквата состојба не била последица на ударот,