притисни ентер »

Мамиќ има план: Јовичевиќ на местото на Бјелица на клупата на Динамо!?

Мамиќ има план: Јовичевиќ на местото на Бјелица на клупата на Динамо!?

Од час во час се менуваат работите во Динамо Загреб. Се чини дека вчера, денеска а посебно вечерва е супер интересно во таборот на „модрите“. Со оглед на целата ситуација околу кратење на платите, прилично шоканто одекна веста дека сменет е целиот стручен штаб освен тренерот Ненад Бјелица. Од него се чека оставка, само за да не му се исплати отпремнината,

Мамиќ има план: Јовичевиќ на местото на Бјелица на клупата на Динамо!?

Мамиќ има план: Јовичевиќ на местото на Бјелица на клупата на Динамо!?

Од час во час се менуваат работите во Динамо Загреб. Се чини дека вчера, денеска а посебно вечерва е супер интересно во таборот на „модрите“. Со оглед на целата ситуација околу кратење на платите, прилично шоканто одекна веста дека сменет е целиот стручен штаб освен тренерот Ненад Бјелица. Од него се чека оставка, само за да не му се исплати отпремнината,

Шок на Максимир: Динамо му врачи отказ на стручниот штаб, се чека оставка на Бјелица!

Шок на Максимир: Динамо му врачи отказ на стручниот штаб, се чека оставка на Бјелица!

Нови моменти во НК Динамо. Како што известуваат медиумите во Хрватска, вечерва раководството на Динамо му врачило отказ на стручниот штаб на клубот, на сите помошници на шефот Ненад Бјелица. И нтересно е тоа што овој отказ не важи за него, за самиот Бјелица. Очигледно е дека од од него се бара тој самиот да си даде оставка. Ова доаѓа откако самиот

Шок на Максимир: Динамо му врачи отказ на стручниот штаб, се чека оставка на Бјелица!

Шок на Максимир: Динамо му врачи отказ на стручниот штаб, се чека оставка на Бјелица!

Нови моменти во НК Динамо. Како што известуваат медиумите во Хрватска, вечерва раководството на Динамо му врачило отказ на стручниот штаб на клубот, на сите помошници на шефот Ненад Бјелица. И нтересно е тоа што овој отказ не важи за него, за самиот Бјелица. Очигледно е дека од од него се бара тој самиот да си даде оставка. Ова доаѓа откако самиот

А до вчера им беа херои: Медиумска хајка против Адеми и неговите соиграчи!

А до вчера им беа херои: Медиумска хајка против Адеми и неговите соиграчи!

Можеби НК Динамо е во право со оглед на ситуацијата па затоа се реши за кратење на платите на своите играчи. Веројатно самите играчи се во право зошто не ја прифаќаат таа одлука, но запрепастува медиумската хајка кон нив, а посебно кон нашиот репрезентативец Аријан Адеми. Капитенот на „модрите“ се нарекува неморална личност,лицемер, човек кој го издал

А до вчера им беа херои: Медиумска хајка против Адеми и неговите соиграчи!

А до вчера им беа херои: Медиумска хајка против Адеми и неговите соиграчи!

Можеби НК Динамо е во право со оглед на ситуацијата па затоа се реши за кратење на платите на своите играчи. Веројатно самите играчи се во право зошто не ја прифаќаат таа одлука, но запрепастува медиумската хајка кон нив, а посебно кон нашиот репрезентативец Аријан Адеми. Капитенот на „модрите“ се нарекува неморална личност,лицемер, човек кој го издал

Динамо Загреб го отпушти стручниот штаб бидејќи не сака намалување на платите

Динамо Загреб го отпушти стручниот штаб бидејќи не сака намалување на платите

Од „метлата“ засега се спаси тренерот Ненад Бјелица, кој е и најплатен во редовите на хрватскиот шампион со 1.5 милиони евра годишна плата. Управата на Динамо Загреб за која настапува и македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми, се одлучи на радикален потег, го отпушти стручниот штаб, а засега од „мелта“ се спаси само главниот тренер Ненад Бјелица

Шокантен потег на Динамо Загреб, го отпуштија целиот стручен штаб, остана само тренерот

Шокантен потег на Динамо Загреб, го отпуштија целиот стручен штаб, остана само тренерот

Ситуацијата со коронавирусот донесе голем потрес во Динамо Загреб, откако фудбалерите не прифатија намалување на платата, клубот удри по стручниот штаб. Утринава се појавија информации од Хрватска дека фудбалерите на Динамо Загреб на чело со капитенот Аријан Адеми одбиле намалување на платата која клуб ја одреди како една од мерките за ублажување на

Динамо ги отпушти сите помошници на тренерот Бјелица

Динамо ги отпушти сите помошници на тренерот Бјелица

Хрватскиот првак Динамо Загреб направи неочекуван потег, отпуштајќи го цел стручен штаб на првиот тим, со исклучок на првиот тренер Ненад Бјелица. Стручниот штаб и фудбалерите на Динамо одбија намалување на платите поради актуелната ситуација со коронавирусот, а раководството решило да направи поинакво намалување на трошоците. Тоа во реалноста е отказ

Фудбалерите одбија намалување на платата па Динамо Загреб го отпушти целиот стручен штаб!

Фудбалерите одбија намалување на платата па Динамо Загреб го отпушти целиот стручен штаб!

Ситуацијата со коронавирусот донесе голем потрес во Динамо Загреб, откако фудбалерите не прифатија намалување на платата, клубот удри по стручниот штаб. Утринава се појавија информации од Хрватска дека фудбалерите на Динамо Загреб на чело со капитенот Аријан Адеми одбиле намалување на платата која клуб ја одреди како една од мерките за ублажување на

Динамо го избрка цел стручен штаб, освен тренерот Бјелица!?

Динамо го избрка цел стручен штаб, освен тренерот Бјелица!?

Хаосот кој избувна во Динамо Загреб, поради тоа што играчите и тренерите од првиот тим го отфрлија предлогот за намалување на платите за време на пандемијата на коронавирус, кулминираше со откази за речиси сите во стручниот штаб. Единстветно кој се спаси во оваа ситуација е тренерот Ненад Бјелица, додека Рене Помс, Нино Буле, Силвије Чавлина, Мартин

Динамо Загреб не простува, отказ за целиот стручен штаб

Динамо Загреб не простува, отказ за целиот стручен штаб

Динамо Загреб експресно се ослободува од бунтовниците, отказ доби целиот стручен штаб откако одбија да прифатат намалување на платите. Прежиева само првиот тренер на екипата Ненад Бјелица кој и натаму останува на клупата на шампионот на Хрватска иако има највисока плата. Отказ добија шест тренери, Рене Помс, Нино Буле, Силвије Чавлина, Мартин Мајер,

Мамиќ има план: Јовичевиќ на местото на Бјелица на клупата на Динамо!?

Мамиќ има план: Јовичевиќ на местото на Бјелица на клупата на Динамо!?

Од час во час се менуваат работите во Динамо Загреб. Се чини дека вчера, денеска а посебно вечерва е супер интересно во таборот на „модрите“. Со оглед на целата ситуација околу кратење на платите, прилично шоканто одекна веста дека сменет е целиот стручен штаб освен тренерот Ненад Бјелица. Од него се чека оставка, само за да не му се исплати отпремнината,

Шок на Максимир: Динамо му врачи отказ на стручниот штаб, се чека оставка на Бјелица!

Шок на Максимир: Динамо му врачи отказ на стручниот штаб, се чека оставка на Бјелица!

Нови моменти во НК Динамо. Како што известуваат медиумите во Хрватска, вечерва раководството на Динамо му врачило отказ на стручниот штаб на клубот, на сите помошници на шефот Ненад Бјелица. И нтересно е тоа што овој отказ не важи за него, за самиот Бјелица. Очигледно е дека од од него се бара тој самиот да си даде оставка. Ова доаѓа откако самиот

А до вчера им беа херои: Медиумска хајка против Адеми и неговите соиграчи!

А до вчера им беа херои: Медиумска хајка против Адеми и неговите соиграчи!

Можеби НК Динамо е во право со оглед на ситуацијата па затоа се реши за кратење на платите на своите играчи. Веројатно самите играчи се во право зошто не ја прифаќаат таа одлука, но запрепастува медиумската хајка кон нив, а посебно кон нашиот репрезентативец Аријан Адеми. Капитенот на „модрите“ се нарекува неморална личност,лицемер, човек кој го издал

Потрес во Загреб: Динамо го избрка цел тренерски тим на Бјелица!

Потрес во Загреб: Динамо го избрка цел тренерски тим на Бјелица!

Динамо Загреб најави дека ќе ги крати платите, многумина не прифатија такво нешто, па клубот објави соопштение за јавноста во кое потенцира дека дел од тимот повеќе не се шест тренери. Се работи за стручниот штаб на тренерот Ненад Бјелица. Договорите со Динамо Загреб се раскинати на Рене Помс, Нино Буле, Силвио Чавлина, Мартин Маер, Карло Рејнхолз

Хрватите контра Адеми – неблагодарно и нечовечки

Хрватите контра Адеми – неблагодарно и нечовечки

„Неморално, срамно, неодговорно, себично!“, со овие зборови новинарот на „Вечерњи лист“, Карло Ледински „удри“ по фудбалерите и тренерот на Динамо Загреб, кои не се согласиле платите да им бидат намалени додека трае кризата што ја предизвика коронавирусот. Во текстот новинарот најмногу го критикува капитенот на тимот, репрезентативецот на Македонија,

Хрватските медиуми удрија по Динамо и Адеми: Динамовци се милионери без морал, посебно се истекнува Адеми…

Хрватските медиуми удрија по Динамо и Адеми: Динамовци се милионери без морал, посебно се истекнува Адеми…

Сите фудбалери и стручен штаб на Динамо Загреб овие денови се на ѕидот на срамот во Хрватска откако одбиле да им се намали платата со цел да се помогне во борба против коронавирусот. Речиси сите медиуми ги нападнаа играчите на Динамо Загреб, а посебно критичен беше „Вечерњи Лист“ кој акцент стави и на нашиот репрезентативец и капитен на „модрите“,

Хрватите контра Адеми – неблагодарно и нечовечки

Хрватите контра Адеми – неблагодарно и нечовечки

„Неморално, срамно, неодговорно, себично!“, со овие зборови новинарот на „Вечерњи лист“, Карло Ледински „удри“ по фудбалерите и тренерот на Динамо Загреб, кои не се согласиле платите да им бидат намалени додека трае кризата што ја предизвика коронавирусот. Во текстот новинарот најмногу го критикува капитенот на тимот, репрезентативецот на Македонија,

Адеми не сака помала плата, хрватските медиуми удрија силно по капитенот на Динамо Загреб

Адеми не сака помала плата, хрватските медиуми удрија силно по капитенот на Динамо Загреб

Македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми одбива смалување на платата со цел Динамо Загреб да ја преброди кризата која настанува поради коронавирусот. Аријан Адеми е на мета на хрватските медиуми бидејќи не сака да му биде намалена платата во период кога сите се соочуваат со голема криза поради коронавирусот која допрва ќе се продлабочува. Клубовите