притисни ентер »

Велкоски и Сараево го освоија купот на БиХ, Седлоски и Широки со пирова победа (видео)

Велкоски и Сараево го освоија купот на БиХ, Седлоски и Широки со пирова победа (видео)

Сараево загуби со 1:0 од Широки Бријег во вториот меч од финалето на купот на Босна и Херцеговина, но капитенот Крсте Велкоски го крена трофејот откако во првиот меч победија со 3:0. „Бордо“ тимот преживеа опсада на голот на „Пецара“, откако домашниот тим, каде што прв човек е поранешниот тренер на Вардар, Гоце Седлоски, дојде во водство преку Багариќ

Велкоски и Сараево го освоија купот на БиХ, Седлоски и Широки со пирова победа (видео)

Велкоски и Сараево го освоија купот на БиХ, Седлоски и Широки со пирова победа (видео)

Сараево загуби со 1:0 од Широки Бријег во вториот меч од финалето на купот на Босна и Херцеговина, но капитенот Крсте Велкоски го крена трофејот откако во првиот меч победија со 3:0. „Бордо“ тимот преживеа опсада на голот на „Пецара“, откако домашниот тим, каде што прв човек е поранешниот тренер на Вардар, Гоце Седлоски, дојде во водство преку Багариќ

Велкоски се расплака по крајот на мечот против Широки бријег! (ФОТО)

Велкоски се расплака по крајот на мечот против Широки бријег! (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски денеска го освои трофејот во Купот во Босна и Херцеговина, откако Сараево загуби со 0-1 во реваншот од Широки бријег, но претходно славеше со убедливи 3-0. Велкоски по последниот свиреж на судијата стана емотивен, па не можеше да ги запре солзите и се расплака.

Сараево загуби од Широки бријег, но Велкоски го освои трофејот во Купот

Сараево загуби од Широки бријег, но Велкоски го освои трофејот во Купот

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски го освои трофејот во Купот на Босна и Херцеговина, откако Сараево денеска загуби со 0-1 против Широки бријег, но благодарение на победата од првиот меч тие триумфираа со вкупни 3-1. Широки бријег, чиј тренер е Гоце Седлоски, се обиде да направи пресврт и да дојде до триумфот во реваншот во финалето, но не

Седлоски го доби реваншот, но Велкоски го крена Куп-пехарот во БиХ

Седлоски го доби реваншот, но Велкоски го крена Куп-пехарот во БиХ

Екипата на Сараево се радува на Куп-трофејот во Босна и Херцеговина, по двомечот кој го играше со Широки Бријег , тим предводен од македонскиот стратег Гоце Седлоски. Сараево го доби првиот натпревар со убедливи 3-0, додека во вториот кој се играше на теренот на Широки Бријег загуби минимално, па со вкупни 3-1 дојде до титулата. Тимот на Седлоски беше