притисни ентер »

Моментот кога Фернандо Алонсо се заби во ѕид за време на тренинг

Моментот кога Фернандо Алонсо се заби во ѕид за време на тренинг

Легендарниот возач Фернандо Алонсо се заби во ѕид за време на тренингот пред трката Indy 500, откако загуби контрола над болидот. За среќа, ударот не беше директен. Оваа несреќа можеше да има катастрофални последици, но мина без потешки повреди за Алонсо, кој успеа да излезе од скршениот болид и итно да биде пренесен во болница. Откако докторите детално

ВИДЕО: Фернандо Алонсо го уништи болидот, но за среќа мина без повреди!

ВИДЕО: Фернандо Алонсо го уништи болидот, но за среќа мина без повреди!

Легендарниот шпански возач, Фернандо Алонсо имаше страшен судир на тренингот пред трката Инди 500, но за среќа остана неповреден. 37-годишниот Алонсо на еден од последните тренинзи загуби контрола врз болидот и со полна брзина удри прво во едниот, а потоа и во другиот ѕид, за да на крај болидот биде целосно оштетен. Шпанецот по судирот веднаш бил однесен

(ВИДЕО) Алонсо доживеа тежок судир на подготовките за „Инди 500“

(ВИДЕО) Алонсо доживеа тежок судир на подготовките за „Инди 500“

Поранешниот возач во Формула 1, Шпанецот Фернандо Алонсо, за време на подготовките за трката „Инди 500“, на патеката во Индијианаполис, доживеа инцидент откако во третата кривина изгуби контрола врз својот Мекларен и удри во ѕидот. Алонсо веднаш е пренесен во медицинскиот центар каде е констатирано дека не претрпел никакви повреди. Веднаш потоа, Алонсо

Избегна посериозни повреди: Алонсо со огромна брзина се одбиваше од ѕидовите на Индикар (Видео)

Избегна посериозни повреди: Алонсо со огромна брзина се одбиваше од ѕидовите на Индикар (Видео)

Легендарниот, 37 годишен Фернандо Алонсо имаше голема среќа на тренингот пред трката Инди 500 во Индијанаполис. Шпанецот со голема брзина удри во заштитниот ѕид покрај патеката, потоа се одби удри во другиот за на крај уште еднаш да се удри во првиот заштитен ѕид. За среќа, ваквиот инцидент помина без посериозни повреди за Алонсо кој веднаш бил примен

Фернандо Алонсо со полна брзина удри во ѕид (ВИДЕО)

Фернандо Алонсо со полна брзина удри во ѕид (ВИДЕО)

Легендарниот шпански возач имаше страшен судир на тренингот пред трката Инди 500. Алонсо во текот на тренингот изгуби контрола над болидот и при полна брзина удри прво во едниот, а потоа во другиот ѕид. Ударот изгледаше навистина страшно, а Шпанецот за среќа се извлече без потешки повреди. Самиот излезе од болидот и веднаш бил пренесен во болница на

Крвта да ви се заледи: Алонсо со 300 на час „леташе“ од ѕид во ѕид и остана неповреден (ВИДЕО)

Крвта да ви се заледи: Алонсо со 300 на час „леташе“ од ѕид во ѕид и остана неповреден (ВИДЕО)

Поранешниот двоен светски првак во Формула 1, Фернандо Алонсо имаше неверојатна среќа во тешката несреќа на својата прва трка Индијанаполис 500, откако со болидот во Инди-кар се заби во бетонски ѕид со брзина од 300 километри на час. Многупати на една од најбрзите трки на светот, каде се развива и до 350 километри на час, возачи минувале со сериозни