Изненадување во „О2 арена“: Тим го порази Федерер на Мастерсот во Лондон

Фото: spox.com Доминик Тим го направи првото изненадување на завршнииот Мастерс во Лондон. Австриецот во првото коло во групата Б го порази Роџер Федерер со 7:5, 7:5 во меч што траеше 102 минути. За Тим ова е трет триумф над Швајцарецот во 2019 година или вкупно петти во седумте нивни меѓусебни дуели досега. Австрискиот тенисер од Винер Нојштад во