притисни ентер »

Расеан Русин отишол в градинка по ќерка си, дома донел туѓо дете

Расеан Русин отишол в градинка по ќерка си, дома донел туѓо дете

Во Република Коми во Русија полицијата ги утврди околностите под кои се случи инцидент со маж кој од детска градинка место својата, зел туѓа ќерка. Како што за РИА „Новости” соопшти прес-службата на републичкото МВР , полицијата на 8 мај ја известил за инцидентот директорот на детската градинка во Уст-Вимскиот реон на Република Коми. Човекот дошол