притисни ентер »

Ниту тројца не можат да го запрат Стојанче Стоилов (ВИДЕО)

Ниту тројца не можат да го запрат Стојанче Стоилов (ВИДЕО)

Вардар иако со шарен состав, успеа да ја оствари целта и да го совлада украинскиот првак Мотор Запорожје со 44-37 во регионалната СЕХА лига. Тренерот Едуард Кокшаров, во ростерот имаше дури четворица кружни напаѓачи и сите добија своја минутажа. Капитенот Стојанче Стоилов постигна два гола, а еден од нив беше прогласен за најдобар на натпреварот од

Ниту тројца не можат да го запрат Стојанче Стоилов (ВИДЕО)

Ниту тројца не можат да го запрат Стојанче Стоилов (ВИДЕО)

Вардар иако со шарен состав, успеа да ја оствари целта и да го совлада украинскиот првак Мотор Запорожје со 44-37 во регионалната СЕХА лига. Тренерот Едуард Кокшаров, во ростерот имаше дури четворица кружни напаѓачи и сите добија своја минутажа. Капитенот Стојанче Стоилов постигна два гола, а еден од нив беше прогласен за најдобар на натпреварот од