притисни ентер »

Уште едно големо име во ЛА: За Лејкерси потпишува Кармело Ентони

Уште едно големо име во ЛА: За Лејкерси потпишува Кармело Ентони

Познатиот НБА аналитичар и новинар, Адриан Војнаровски објави дека Кармело Ентони следната сезона ќе настапува во Лос Анџелес во дресот на Лејкерси. Според Војнаровски, Ентони се договорил за едногодишен договор со Лејкерси. Во изјава „ЕСПН“ оваа информациј ја потврди неговиот менаџер. Во овој момент Ентони е слободен агент, а последните две сезони

„Езерџиите“ имаат нова ѕвезда: Кармело Ентони потпиша за ЛА Лејкерс

„Езерџиите“ имаат нова ѕвезда: Кармело Ентони потпиша за ЛА Лејкерс

Како што објави вечерва познатиот НБА аналитичар и новинар, Адриан Војнаровски, Кармело Ентони следната сезона ќе го носи дресот на ЛА Лејкерс. Според Војнаровски, Ентони кој беше слободен агент се договорил за едногодишна соработка со „езерџиите“. Неговиот менаџер Фрејзер, во изјава за ЕСПН ја потврдил информацијата. Во последните две сезони еден

Мело му се приклучува на Леброн во Лејкерси!

Мело му се приклучува на Леброн во Лејкерси!

Слободниот агент Кармело Ентони се договорил со Лос Анџелес лејкерс за едногодишен договор, потврди неговиот менаџер Беј Фрејзер, пристигнувајќи во тимот кај неговиот добар пријател Леброн Џејмс. Ентони, кој е ветеран од 18 НБА сезони, минатата сезона влезе во топ 10 стрелци во НБА лигата, враќајќи ја репутацијата со две години во Портланд откако паузираше

„Езерџиите“ имаат нова ѕвезда: Кармело Ентони потпиша за ЛА Лејкерс

„Езерџиите“ имаат нова ѕвезда: Кармело Ентони потпиша за ЛА Лејкерс

Како што објави вечерва познатиот НБА аналитичар и новинар, Адриан Војнаровски, Кармело Ентони следната сезона ќе го носи дресот на ЛА Лејкерс. Според Војнаровски, Ентони кој беше слободен агент се договорил за едногодишна соработка со „езерџиите“. Неговиот менаџер Фрејзер, во изјава за ЕСПН ја потврдил информацијата. Во последните две сезони еден

Мело му се приклучува на Леброн во Лејкерси!

Мело му се приклучува на Леброн во Лејкерси!

Слободниот агент Кармело Ентони се договорил со Лос Анџелес лејкерс за едногодишен договор, потврди неговиот менаџер Беј Фрејзер, пристигнувајќи во тимот кај неговиот добар пријател Леброн Џејмс. Ентони, кој е ветеран од 18 НБА сезони, минатата сезона влезе во топ 10 стрелци во НБА лигата, враќајќи ја репутацијата со две години во Портланд откако паузираше

ВИДЕО: Уште една ѕвезда во ЛА Лејкерс, потпиша и Кармело Ентони

ВИДЕО: Уште една ѕвезда во ЛА Лејкерс, потпиша и Кармело Ентони

ВИДЕО: Уште една ѕвезда во ЛА Лејкерс, потпиша и Кармело Ентони Ф.К. Пред 16 секунди Фото: EPA-EFE/ERIK S. LESSER Како што пренесува Адријан Војнаровски на „Твитер“, договорот на Кармело Ентони со екипата на Лос Анџелес Лејкерс е на една година. Популарниот Мело имаше понуда и од тимот на Њујорк Никс, но на крајот се одлучи за „езерџиите“ кои на тој

„Езерџиите“ прават пеколен тим: Лејкерс го ангажираше десеттиот најдобар стрелец во историјата на НБА

„Езерџиите“ прават пеколен тим: Лејкерс го ангажираше десеттиот најдобар стрелец во историјата на НБА

Тимот на Лос Анџелес Лејкерс гради пеколен тим за новата сезона, а најдобар доказ за тоа се потезите кои од ден на ден ги влече клубот кој заедно со Бостон Селтикс е најтрофеен во НБА лигата. Добро е познато дека „езерџиите“ пред некое време го донесоа Расел Вестбрук од Вашингтон Визардс во размена за неколку играчи и пикови на драфтот. Со тоа Вестбрук

Дрим-тимот на Лејкерс стана уште посилен - потпиша и Кармело Ентони

Дрим-тимот на Лејкерс стана уште посилен - потпиша и Кармело Ентони

Само неколку денови откако го доведоа Расел Вестбрук, Лос Анџелес лејкерс денеска потпишаа договор со уште една голема ѕвезда, Кармело Ентони. Еден од најдобрите шутери во историјата на лигата им се приклучува на Леброн Џејмс и Ентони Дејвис во Лос Анџелес. Ентони ќе потпише едногодшиен договор со Лејкерс. Во кариерата тој играше за Денвер, Њујорк,

„Езерџиите“ имаат нова ѕвезда: Кармело Ентони потпиша за ЛА Лејкерс

„Езерџиите“ имаат нова ѕвезда: Кармело Ентони потпиша за ЛА Лејкерс

0 Како што објави вечерва познатиот НБА аналитичар и новинар, Адриан Војнаровски, Кармело Ентони следната сезона ќе го носи дресот на ЛА Лејкерс. Според Војнаровски, Ентони кој беше слободен агент се договорил за едногодишна соработка со „езерџиите“. Неговиот менаџер Фрејзер, во изјава за ЕСПН ја потврдил информацијата. Во последните две сезони еден

Мело конечно ќе игра со Леброн Џејмс – потпиша за ЛА Лејкерс!

Мело конечно ќе игра со Леброн Џејмс – потпиша за ЛА Лејкерс!

Уште една кошаркарска ѕвезда доаѓа во Лос Анџелес Лејкерс , откако Кармело Ентони потпиша договор со „езерџиите“ во времетраење од една година. Шутерот долго време имаше желба да игра заедно со Леброн Џејмс и конечно таа му се оствари. Лос Анџелес Лејкерс донесе второ звучно име во краток период, откако претходно го ангажира Расел Вестбрук. Кармело

ЛА Лејкерс носи уште една голема ѕвезда

ЛА Лејкерс носи уште една голема ѕвезда

ЛА Лејкерс носи уште една голема ѕвезда Тимот на Лос Анџелес Лејкерс имаше разочарувачка сезона во која дефинитивно улога имаа повредите на главните ѕвезди Леброн Џејмс и Ентони Дејвис. Управата на„Езерџиите“ веќе успеа да ангажира една голема ѕвезда и тоа е Расел Вестбрук кој пристигна од Вашингтон Визардс. Лејкерс не планираат тука да застанат и

Лејкерс сакаат да додадат уште една голема ѕвезда во своите редови

Лејкерс сакаат да додадат уште една голема ѕвезда во своите редови

Тимот на Лос Анџелес Лејкерс имаше разочарувачка сезона во која дефинитивно улога имаа повредите на главните ѕвезди Леброн Џејмс и Ентони Дејвис, меѓутоа сето тоа е веќе минато и клубот од „Стејплс Центар“ веќе се подготвува за натпреварувачката 2021/2022. „Езерџиите“ веќе успеаа да ангажираат една голема ѕвезда и тоа е Расел Вестбрук кој пристигна

Лејкерс бара нова ѕвезда: На листата со желби се - Дерозан и Мело

Лејкерс бара нова ѕвезда: На листата со желби се - Дерозан и Мело

Лос Анџелес Лејкерс сака следната сезона да доминира во НБА-лигата и повторно да го освои шампионскиот прстен, а за тоа им требаат нови засилувања. Лејкерс пред неколку дена го ангажираше Расел Вестбрук и така најави нов напад на шампионскиот прстен, а американските медуми објавија дека поранешниот првак ќе се обиде да најде уште една ѕвезда. Како