притисни ентер »

Ете кои биле семејните проблеми: Иличиќ ја затекнал сопругата во кревет со друг!?

Ете кои биле семејните проблеми: Иличиќ ја затекнал сопругата во кревет со друг!?

Утринава од Италија дојде веста дека Јосип Иличиќ веќе извесен период  е дома, во Словенија, и тоа поради семејни проблеми. Таа вест и СПОРТМЕДИА ја пренесе. А во текот на денот дојде уште една вест дека фудбалерот на Аталанта бил во голема депресија, и тоа поради својата сопруга. Имено, барем така шпекулираат медиумите, Јосип кога дошол дома ја “фатил“

Ете кои биле семејните проблеми: Иличиќ ја затекнал сопругата во кревет со друг!?

Ете кои биле семејните проблеми: Иличиќ ја затекнал сопругата во кревет со друг!?

Утринава од Италија дојде веста дека Јосип Иличиќ веќе извесен период  е дома, во Словенија, и тоа поради семејни проблеми. Таа вест и СПОРТМЕДИА ја пренесе. А во текот на денот дојде уште една вест дека фудбалерот на Аталанта бил во голема депресија, и тоа поради својата сопруга. Имено, барем така шпекулираат медиумите, Јосип кога дошол дома ја “фатил“

Ете кои биле семејните проблеми: Иличиќ ја затекнал сопругата во кревет со друг!?

Ете кои биле семејните проблеми: Иличиќ ја затекнал сопругата во кревет со друг!?

Утринава од Италија дојде веста дека Јосип Иличиќ веќе извесен период  е дома, во Словенија, и тоа поради семејни проблеми. Таа вест и СПОРТМЕДИА ја пренесе. А во текот на денот дојде уште една вест дека фудбалерот на Аталанта бил во голема депресија, и тоа поради својата сопруга. Имено, барем така шпекулираат медиумите, Јосип кога дошол дома ја “фатил“

Иличиќ се вратил во Словенија, нема да игра во ЛШ

Иличиќ се вратил во Словенија, нема да игра во ЛШ

Јосип Иличиќ го напуштил тренинг-кампот на Аталната и со семејството се вратил во Словенија. Ова е голем удар за екипата од Бергамо пред четврт-финалниот натпревар во Лигата на шампионите со ПСЖ. Иличиќ по ре-стартот на сезоната во Серија А одигра само пет натпревари. На натпреварите на кои играше не беше ниту сенка од фудбалерот кој блескаше до моментот

Ѕвезда на Аталанта падна во депресија: Ја начекал жена му со – друг маж!

Ѕвезда на Аталанта падна во депресија: Ја начекал жена му со – друг маж!

„Газета дело Спорт“ пишува дека словенечкиот напаѓач Јосип Иличиќ поради приватни проблеми се вратил во Словенија и нема да игра на завршницата во Лигата на шампиони за Аталанта. Иличиќ е еден од најдобрите фудбалери на италијанскиот клуб, откако сезонава постигна 21 гол на 34 меча и без сомнеж тоа ќе биде голем хендикеп за тимот од Бергамо. Италијанците

Напаѓач на Аталанта падна во депресија откако ја нашол сопругата во кревет со љубовник?

Напаѓач на Аталанта падна во депресија откако ја нашол сопругата во кревет со љубовник?

Италијанските медиуми објавија дека напаѓачот на Аталанта, Јосип Иличиќ поради приватни проблеми се вратил во Словенија, а тоа е голем удар за клубот од Бергамо затоа што останаа без најважниот играч. Од Аталанта објавија дека станува збор за повреда, но според медиумите тоа не е точно. „Газета дело Спорт“ објави дека Иличиќ паднал во депресија откако

Иличиќ е во депресија, нема да игра во ЛШ – еве ја причината

Иличиќ е во депресија, нема да игра во ЛШ – еве ја причината

Аталанта ќе мора да се помири дека на завршницата во Лигата на шампионите ќе го нема најдобриот играч Јосип Иличиќ, а италијанските медиуми почнаа со шпекулации околу тоа што се случува со офанзивецот. Еден од најдобрите стрелци во таборот на „божицата“ се врати во Словенија поради лични проблеми. Клубот соопшти дека се работи за повреда, но, новинарите

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Директна борба за второто место

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Директна борба за второто место

Аталанта или Интер? Кој ќе заврши на второто место на табелата во Серија А? Тоа ќе го дознаеме вечерва кога после директниот дуел на овие две екипи во последното коло од италијанската Серија А. Јувентус е првак на Италија, а тимот од Бергамо не само што има шанса да го направи најголемиот успех во италијанската елита туку може да достигне и трицифрен

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Директна борба за второто место

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Директна борба за второто место

Аталанта или Интер? Кој ќе заврши на второто место на табелата во Серија А? Тоа ќе го дознаеме вечерва кога после директниот дуел на овие две екипи во последното коло од италијанската Серија А. Јувентус е првак на Италија, а тимот од Бергамо не само што има шанса да го направи најголемиот успех во италијанската елита туку може да достигне и трицифрен

Ѕвездата на Аталанта падна во депресија пред натпреварот во Лигата на шампиони

Ѕвездата на Аталанта падна во депресија пред натпреварот во Лигата на шампиони

Напаѓачот на Аталанта Јосип Иличич ќе го пропушти четвртфиналниот натпревар против ПСЖ во Лигата на шампиони  поради здравствени причини, откако Словенецот западнал во тешка депресија. Веста ја објави римскиот весникот „Република“ ставајќи крај на бројните шпекулации кои кружеа околу причините поради кои клубот од Бергамо минатата недела само кратко

Аталанта и Интер со битка за второто место ќе се „загреваат“ за ЛШ и ЛЕ

Аталанта и Интер со битка за второто место ќе се „загреваат“ за ЛШ и ЛЕ

Натпревар чиј резултат речиси и да нема значење. Јувентус титулата ја одбрани уште пред две кола, па сега на Аталанта, Интер и Лацио им преостанува само да се борат за што подобра позиција. Меѓутоа и Аталанта и Интер сакаат да ја продолжат серијата без пораз (Интер 6, Аталанта 19) и да ја сочуваат одличната форма пред натпреварите кои ги очекуваат

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Директна борба за второто место

НАТПРЕВАР НА ДЕНОТ: Директна борба за второто место

Аталанта или Интер? Кој ќе заврши на второто место на табелата во Серија А? Тоа ќе го дознаеме вечерва кога после директниот дуел на овие две екипи во последното коло од италијанската Серија А. Јувентус е првак на Италија, а тимот од Бергамо не само што има шанса да го направи најголемиот успех во италијанската елита туку може да достигне и трицифрен

Мистерија од Бергамо: Иличиќ веќе подолго време е во Словенија, со семејството!?

Мистерија од Бергамо: Иличиќ веќе подолго време е во Словенија, со семејството!?

Јосип Иличиќ пред корона паузата беше еден од најдобрите фудбалери на Аталанта, но и во Серија А. Тимот од Бергамо “газеше“ со Словенецот и во ЛШ. Но по враќањето на сезоната, Иличиќ не е ни бледа сенка од оној што го знаевме. Ниту еден натпревар не одигра како што треба, или барем да потсети на неговите настапи од пред неколку месеци. Се претпоставуваше

Мистерија од Бергамо: Иличиќ веќе подолго време е во Словенија, со семејството!?

Мистерија од Бергамо: Иличиќ веќе подолго време е во Словенија, со семејството!?

Јосип Иличиќ пред корона паузата беше еден од најдобрите фудбалери на Аталанта, но и во Серија А. Тимот од Бергамо “газеше“ со Словенецот и во ЛШ. Но по враќањето на сезоната, Иличиќ не е ни бледа сенка од оној што го знаевме. Ниту еден натпревар не одигра како што треба, или барем да потсети на неговите настапи од пред неколку месеци. Се претпоставуваше

Мистерија од Бергамо: Иличиќ веќе подолго време е во Словенија, со семејството!?

Мистерија од Бергамо: Иличиќ веќе подолго време е во Словенија, со семејството!?

Јосип Иличиќ пред корона паузата беше еден од најдобрите фудбалери на Аталанта, но и во Серија А. Тимот од Бергамо “газеше“ со Словенецот и во ЛШ. Но по враќањето на сезоната, Иличиќ не е ни бледа сенка од оној што го знаевме. Ниту еден натпревар не одигра како што треба, или барем да потсети на неговите настапи од пред неколку месеци. Се претпоставуваше

Аталанта ослабена против ПСЖ

Аталанта ослабена против ПСЖ

Тренерот на Аталанта, Џанпјеро Гасперини, потврди дека сигурно нема да смета на Јосип Иличиќ за натпреварот со ПСЖ во четвртфиналето во Лигата на шампионите. Иличиќ е повреден и нема да се опорави до мечот против ПСЖ, што е голем удар за тимот од Бергамо во пресрет на историскиот натпревар за овој клуб. „Разочарувачки е што во решавачките моменти од