притисни ентер »

Пендаровски во „Еден на Еден“: Како што знае моето друштво за бриџ, Стево Пендаровски не губи двапати

Пендаровски во „Еден на Еден“: Како што знае моето друштво за бриџ, Стево Пендаровски не губи двапати

Претседателските кандидати ја покажаа и својата друга страна, онаа позабавната, надвор од политиката. Во екот на кампањата пред претседателските избори Гордана Силјановска Давкова играше рокенрол со Жаре, а Стево Пендаровски одговараше на прашања за НБА. Но, имаше уште многу други приказни кои синоќа ги открија само во „Еден на Еден“. Силјановска Давкова

Претседателските кандидати за Бранко Црвенковски: Мангуп!

Претседателските кандидати за Бранко Црвенковски: Мангуп!

Претседателските кандидати ја покажаа и својата друга страна, онаа позабавната, надвор од  политиката. Во екот на кампањата пред претседателските избори Гордана Силјановска Давкова играше рокенрол со Жаре, а Стево Пендаровски одговараше на прашања за НБА. Но, имаше уште многу други приказни кои синоќа ги открија само во „ Еден на Еден “. Силјановска

Силјановска и Пендаровски во „Еден на еден“: Опиши го Бранко Црвенковски со еден збор (ВИДЕО)

Силјановска и Пендаровски во „Еден на еден“: Опиши го Бранко Црвенковски со еден збор (ВИДЕО)

41 Споделувања Share Tweet Во вчерашната, може да се рече легендарна епизода на „Еден на еден“ со Жарко Димитриоски, претседателските кандидати Гордана Силјановска-Давкова и Стево Пендаровски ја покажаа и својата забавна страна. Сепак, тоа не значи дека не се спомна политика; сепак и политиката знае да биде забавна, особено кога двајцата актуелни кандидати,

ВИДЕО: Силјановска и Пендаровски со ист збор го опишаа Бранко Црвенковски

ВИДЕО: Силјановска и Пендаровски со ист збор го опишаа Бранко Црвенковски

Претседателските кандидати на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, и на СДСМ, Стево Пендаровски, беа гости во „Еден на еден", каде зборуваа за приватноста, животот, кариерата, и зошто треба да се гласа за нив. Прашањето на кое и двајцата имаа ист одговор е како во еден збор би го опишале Бранко Црвенковски, а одговорот беше „Мангуп”.

Силјановска и Пендаровски за Бранко Црвенковски: Мангуп!

Силјановска и Пендаровски за Бранко Црвенковски: Мангуп!

Претседателските кандидати ја покажаа и својата друга страна, онаа позабавната, надвор од  политиката. Во екот на кампањата пред претседателските избори Гордана Силјановска Давкова играше рокенрол со Жаре, а Стево Пендаровски одговараше на прашања за НБА. Но, имаше уште многу други приказни кои синоќа ги открија само во „Еден на Еден”. Силјановска

Силјановска Давкова го кажа своето мислење за Бранко Црвенковски: Нејзиното мислење изненади многумина Бранковисти

Силјановска Давкова го кажа своето мислење за Бранко Црвенковски: Нејзиното мислење изненади многумина Бранковисти

Кандидатот за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова во емисијата „Еден на Еден“ кај Жаре го кажа своето мислење за политичарите за кои доби прашање од водителот на емисијата. Таа требаше да ги опише политичарите со еден збор, а потоа да даде свое мислење за нив. Бранко Црвенковски: Од иста гимназија сме, и тој беше првенец

Силјановска и Пендаровски во емисијата „Еден на Еден“: Погледнете со што ќе се пофалата двајцата претседателски кандидати

Силјановска и Пендаровски во емисијата „Еден на Еден“: Погледнете со што ќе се пофалата двајцата претседателски кандидати

Кандидатот за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на ТВ екраните ќе игра рокенрол, а Стево Пендаровски прави квиз за НБА во емисијата „Еден на Еден“ на Канал 5 телевизија. Во недела, во емисијата имаме прилика да се забавуваме и насмееме со кандидатите за претседател. Погледнете ги најавите: Епизодата на „Еден на Еден“