притисни ентер »

Охрид со победа над Пролет им го честита роденденот на „Рибарите“

Охрид со победа над Пролет им го честита роденденот на „Рибарите“

Екипата на Охрид ја забележа осмата победа во новата сезона од Суперлигата и на домашен терен во СЦ „Билјанини Извори“ славеше над Пролет (29-28), во дербито на колото на македонскиот шампионат. Домаќинот имаше контрола на играта во текот на целата средба и не дозволи гостинот од Скопје да направи било какво изненадување во „домот“ на охриѓани. Овој

Андоновски: Со победа над Пролет на најдобар начин ќе им го честитаме роденденот на „Рибаари“

Андоновски: Со победа над Пролет на најдобар начин ќе им го честитаме роденденот на „Рибаари“

Екипата на Охрид вечерва го игра дербито на колото во домашната Суперлигата, откако во салата „Билјанини Извори“ ќе гостува тимот на Пролет, во рамки од 10. коло на ракометната елита. Овој меч покрај езерото ќе биде посебен од неколку аспекти а секако за издвојување е големата роденденска прослава на навивачката група „Рибари“ која слави 30 години