притисни ентер »

Огнен Здравкоски првпат се огласи до јавноста по смртта на неговиот вујко Зоран Џорлев

Огнен Здравкоски првпат се огласи до јавноста по смртта на неговиот вујко Зоран Џорлев

Огнен Здравкоски првпат се огласи до јавноста по смртта на неговиот вујко Зоран Џорлев Македонскиот виолинист, музичар и професор Зоран Џорлев почина пред речиси две недели поради последици од коронавирусот. Џорлев беше заразен со коронавирус и се лекуваше на инфективната клиника во Скопје. Неговата состојба била стабилна, но се откачил тромб и ја

(Видео) Емоции на сцената за починатиот вујко: Огнен Здравковски запеја на Василичарскиот концерт

(Видео) Емоции на сцената за починатиот вујко: Огнен Здравковски запеја на Василичарскиот концерт

Вчеравечер во МОБ се одржа традиционалниот Василичарски концерт. Настап имаше и младиот пејач Огнен Здравковски, внукот на неодамна починатиот виртуоз на виолина Зоран Џорлев. Низ многу емоции, само 13 дена откако го загуби вујкото ја отпеа популаранта песна на Дарио „Дупла вотка“. „ Ми беше чест и задоволство што пеев на овогодишниот Василичарски

(ВИДЕО) Огнен Здравкоски, за „Бекстејџ“, првпат се огласи по смртта на неговиот вујко Зоран Џорлев: „Како велат – добрите луѓе му требаат на Бога, а ете тој прерарно му требал. Сега ќе им свири на ангелите, ќе не чува од горе“

(ВИДЕО) Огнен Здравкоски, за „Бекстејџ“, првпат се огласи по смртта на неговиот вујко Зоран Џорлев: „Како велат – добрите луѓе му требаат на Бога, а ете тој прерарно му требал. Сега ќе им свири на ангелите, ќе не чува од горе“

„За вујко ми ќе кажам дека беше најпрекрасниот човек што го познавав во мојот живот. Тој ми беше како втор татко. Секогаш ме советуваше за музиката, за моето пеење. Среќен и горд сум што ми беше вујко. Тој беше човек со огромно срце, огромна душа, знаеше да прави само добри работи“, вели Здравкоски. Македонскиот виолинист, музичар и професор Зоран

(Видео) Емоции на сцената за починатиот вујко: Огнен Здравковски запеја на Василичарскиот концерт

(Видео) Емоции на сцената за починатиот вујко: Огнен Здравковски запеја на Василичарскиот концерт

Вчеравечер во МОБ се одржа традционалниот “Василичарски концерт”. Настап имаше и младиот пејач Огнен Здравковски, внукот на неодмна починатиот виртуоз на виолина Зоран Џорлев. Низ многу емоции, само 13 дена откако го загуби внукот ја отпеа попуранта песна на Дарио „Дупла вотка“. „ Ми беше чест и задоволство што пеев на овогодинешниот “Василичарски

Огнен Здравкоски првпат се огласи до јавноста по смртта на неговиот вујко Зоран Џорлев: „Тој беше најпрекрасниот човек што го познавав во мојот живот“ (видео)

Огнен Здравкоски првпат се огласи до јавноста по смртта на неговиот вујко Зоран Џорлев: „Тој беше најпрекрасниот човек што го познавав во мојот живот“ (видео)

фото: фејсбук Македонскиот виолинист, музичар и професор Зоран Џорлев почина пред речиси две недели поради последици од коронавирусот. Џорлев беше заразен со коронавирус и се лекуваше на инфективната клиника во Скопје. Неговата состојба била стабилна, но се откачил тромб и ја изгуби битката со короната. Ненадејно почина познатиот македонски виолинист

Се сеќаваме на Зоран Џорлев – Внукот Огнен со солзи во очите зборува за својот вујко, цело семејство е скршено од болка (ВИДЕО)

Се сеќаваме на Зоран Џорлев – Внукот Огнен со солзи во очите зборува за својот вујко, цело семејство е скршено од болка (ВИДЕО)

Македонскиот виолинист, музичар и професор Зоран Џорлев почина пред речиси две недели поради последици од коронавирусот. Џорлев беше заразен со коронавирус и се лекуваше на инфективната клиника во Скопје. Неговата состојба била стабилна, но се откачил тромб и ја изгуби битката со короната. Македонската јавност беше затечена од оваа вест, а неговите

Емотивна посвета за Зоран Џорлев на Василичарскиот концерт

Емотивна посвета за Зоран Џорлев на Василичарскиот концерт

Пејачот Огнен Здравковски, својот настап на традиционалниот Василичарски концерт кој се одржа вечерва во Националната опера и балет му го посвети на својот покоен вујко, Зоран Џорлев. Огнен, пеејќи го евергринот „Дупла водка“ од Дарио, симболично погледнуваше нагоре, пеејќи ги стиховите „Кај и да си, еден ден ќе сфатиш, јас сум тој што чека да се вратиш“

„Јас сум тој што чека да се вратиш“: Емотивна посвета за Зоран Џорлев на Василичарскиот концерт

„Јас сум тој што чека да се вратиш“: Емотивна посвета за Зоран Џорлев на Василичарскиот концерт

Пејачот Огнен Здравковски, својот настап на традиционалниот Василичарски концерт кој се одржа вечерва во Националната опера и балет му го посвети на својот покоен вујко, Зоран Џорлев. Огнен, пеејќи го евергринот „Дупла водка“ од Дарио, симболично погледнуваше нагоре, пеејќи ги стиховите „Кај и да си, еден ден ќе сфатиш, јас сум тој што чека да се вратиш“